Dziś jest poniedziałek, 21 września 2020 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jonasz, Mateusz

Zapraszamy na dożynki

dn. 29 sierpnia 2020

„Chlebie, darze Stwórcy, królewski, powszedni
Jakże cię uczcić, pokłonem czy pieśnią
Ty żeś istnienia bytu pierwszą treścią.”
                                       Stefania Kapłanowa – „Smak chleba”

W niedzielę, 6 września, odbędą się w naszej parafii dożynki.  Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony  rozpocznie się o godz. 12.00. Przed ołtarzem Pańskim złożymy wieńce żniwne, przygotowane jako dar wdzięczności Bogu, przez poszczególne sołectwa naszej parafii. Po Eucharystii starości dożynkowi zaproszą wszystkich do tradycyjnego dzielenia się dożynkowym bochnem chleba z miodem.

Planowany z tej okazji program artystyczny z występem pierwszego tenora Opery Śląskiej i poczęstunkiem w domu parafialnym z wiadomych przyczyn nie będzie mógł się odbyć.

 

«

Zapraszamy na dożynki

»
makowiska.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o cookies na stronie o cookies oraz polityka prywatności.
zamknij