Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Zapraszamy na dożynki

dn. 27 sie 2022

Chlebie, darze Stwórcy, królewski, powszedni
Jakże cię uczcić, pokłonem czy pieśnią
Ty żeś istnienia bytu pierwszą treścią.

Już w niedzielę 4 września odbędą się w naszej parafii dożynki. Tegoroczne święto dziękczynienia za zbiory będzie miało charakter szerszy niż tradycyjnie, bowiem będą to obchody gminno-parafialne. O godz. 14.00 rozpocznie się dziękczynna Eucharystia – przed ołtarzem złożymy wieńce żniwne przygotowane przez poszczególne miejscowości naszej parafii. Następnie w orszaku dożynkowym, który poprowadzi orkiestra przejdziemy na teren stadionu sportowego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Zaproszone przez organizatorów sołectwa z terenu gminy, koła gospodyń wiejskich i różne organizacje przygotowują stoiska gastronomiczne, wystawiennicze i inne. Zapraszamy wszystkich do modlitwy dziękczynnej w kościele oraz do udziału w przygotowanych atrakcjach.

«

Zapraszamy na dożynki

»