Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adolf, Tymon

Drużyna sportowa

Nie od dziś wiadomo, że wśród młodzieży obecny jest duch sportu. Ks. Jan Bosko – jeden z największych wychowawców dzieci i młodzieży stwierdził nawet, że „boisko bardziej
przyciąga niż kościół”. Jako doświadczony pedagog i obserwator życia młodych wiedział, że aktywność ruchowa jest naturalną potrzebą, służącą ich rozwojowi fizycznemu i zdrowotnemu, dlatego w jego programie wychowawczym boisko, gry i zabawy na świeżym powietrzu odgrywają ważną rolę: są metodą utrzymania wewnętrznej dyscypliny i porządku w grupie, sprzyjają przenoszeniu obowiązujących w zabawie zasad na inne dziedziny życia, takie jak nauka i praca.

Przy naszej parafii tradycje sportowe istnieją od dawna. Świadczy o tym okazała kolekcja pucharów i dyplomów zdobytych przez Liturgiczną Służbę Ołtarza podczas różnych zawodów. Posiadamy dwie drużyny piłkarskie: Prolektor i San Dominicus. W skład pierwszej wchodzą lektorzy, drugą tworzą ministranci. Każda z drużyn posiada własne stroje w odmiennych barwach. Chłopcy regularnie trenują piłkę nożną – w każdy piątek po Mszy św. i zbiórce udajemy się na halę sportową przy Szkole Podstawowej. Do dyspozycji mają także siłownię znajdującą się w domu parafialnym.