Dziś jest poniedziałek, 02 października 2023 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Teofil, Dinozja

Parafialny Klub Seniora

Przy naszej parafii istnieje i działa Klub Seniora. Celem jego działalności jest zwiększenie wiedzy, aktywności oraz zmotywowanie seniorów do zmiany stylu życia oraz dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną.

Dla uczestników przygotowano szereg spotkań i warsztatów. Niektórymi zajęciami są objęci wszyscy uczestnicy (comiesięczne spotkania połączone z biesiadą i z prelekcjami zaproszonych gości z zakresu profilaktyki zdrowotnej,  prawa konsumenckiego, spadkowego, bezpieczeństwa finansowego, zagrożeń wynikających z oszustw stosowanych szczególnie na osobach starszych itp.) Seniorzy mają do wyboru udział w kilku rodzajach warsztatów: kulinarnych, tanecznych, rękodzielniczych, muzycznych i komputerowych.

Wychodząc naprzeciw tym, którzy ze względu na swój stopień niepełnosprawności, stan zdrowia, czy inne czynniki nie mogą wziąć udziału w prelekcjach, a którzy chcą mieć możliwość uzyskania potrzebnej wiedzy lub informacji z konkretnych zagadnień, przez cały okres trwania projektu od wtorku do czwartku w godz. 16.00 – 19.00 działalą 3 linie telefoniczne, gdzie bezpłatnie będzie można skorzystać z porad prawnych, duchowych i finansowych.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wyjazdach turystyczno – krajoznawczych. Szeroka oferta działalności Klubu jest możliwa dzięki współfinansowaniu jej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.