Dziś jest poniedziałek, 23 listopada 2020 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adela, Klemens

Ogłoszenia

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

22.11.2020

 1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy liturgiczny rok kościelny.
 2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad przemijalnością naszego ludzkiego życia.
 3. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu dostępne będą świece Caritas rozprowadzane w ramach WDPD. Także opłatki na stół wigilijny zostaną poświęcone za tydzień na porannej mszy św.
 4. Aby pomóc dzieciom owocnie przeżyć tegoroczny adwent, przygotowaliśmy dla nich tzw. Zdrapkę Adwentową. Jest to plansza zawierająca 26 specjalnych zadań do wykonania w każdym dniu adwentu. Zadania pomogą przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Zdrapka dostępna od przyszłej niedzieli.
 5. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe spotkanie połączone z poświęceniem i wręczeniem medalika Niepokalanej odbędzie się w niedzielę, 6 grudnia przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które dziś przypada jest okazją do podziękowania Bogu za posługujących muzyką i śpiewem w naszym kościele. Dziękujemy p. organiście Kamilowi, który od 1 listopada posługuje w naszej parafii i życzymy mu wielu łask Bożych. Podobnie dziękuję członkom chóru parafialnego, którzy, mimo iż bardzo chcą, nie mogą jeszcze uczestniczyć w regularnych spotkaniach i próbach. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez swój śpiew przyczyniają się do podniesienia piękna liturgii.
 7. Bóg zapłać za ofiary na remont Kościoła.
 8. Jeszcze do końca listopada wystawiona będzie skrzynka, do której można składać na Wypominki roczne oraz Wypominki ze Mszą św. w 1szą niedzielę m-ca.
 9. Prasa katolicka.
 10. Zmarła śp. Teresa Wybraniec z Patrzykowa. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 

 15.11.2020

 1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią w roku liturgicznym. Słowo Boże skłania nas do refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie, do czego dążymy, co jest dla nas najważniejsze
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Dziś IV Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka.  Pamiętajmy w modlitwie i czynach miłosierdzia o tych, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
 4. Tydzień w liturgii:
 • we wtorek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej
 • w środę bł. Karoliny Kózkówny
 • w piątek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 • w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 1. Składam serdeczne Bóg Zapłać Kołu Gospodyń Wiejskich z Nowych Gajęcic za przekazanie  kwiatów do dekoracji kościoła na Święto Odzyskania Niepodległości i dzisiejszą niedzielę oraz paniom, które wykonały wystrój
 2. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół rodzinie z ul. Pajęczańskiej w  Nowych Gajęcicach.
 3. Kancelaria parafialna pozostaje jeszcze nieczynna. Pilniejsze sprawy załatwiamy telefonicznie lub drogą elektroniczną.
 4. Przypominamy o konieczności zachowania dystansu i noszenia maseczek ochronnych przez wszystkich uczestników liturgii.
 5. Intencje mszalne
 6. Zmarła śp. Krystyna Biernat z Nowych Gajęcic. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

 

8 listopada 2020 r.

 1.  Dziś przypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony sytuacji Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej.
 2. W środę, 11 listopada, przypada 102 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jest to święto narodowe, dzień wolny od pracy. Na Mszy św. z nowenną do św. Józefa o godz. 16.00 będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i prosić będziemy Boga za Ojczyznę, by była wierna swym chrześcijańskim korzeniom. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 3. W piątek przypada dzień imienin i urodzin śp. Ks. St. Ładochy. Z tej okazji mieszkańcy Patrzykowa od Łążka zamówili Mszę św. Zachęcam do wspólnej modlitwy za duszę zmarłego kapłana.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
 5. Za złożone ofiary na tacę z okazji 2giej niedzieli m-ca składam serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Od wczoraj nas obowiązują nowe wytyczne dot. limitów osób w kościele – na 15-tu metrach kw. może przebywać jedna osoba, z zachowaniem 1,5 metra dystansu pomiędzy poszczególnymi osobami. Limit ten nie dotyczy wiernych przebywających poza budynkiem kościoła i korzystających z nagłośnienia zewnętrznego, jednakże zobowiązani są oni do zachowania dystansu i noszenia maseczek ochronnych.
 7. Intencje mszalne. Po przejściu na czas zimowy msza św. w dniu powszednim jest o godz. 16.30. W tym tygodniu porządek sprawowania Eucharystii będzie następujący… (przeczytać wszystko, a w środę – tylko tłustym drukiem)

Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w porządku niedzielnym. Nie ma Mszy św. na cmentarzu ani procesji z wypominkami, natomiast o godz. 12.00 – msza św. w kościele za Zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 2. Jutro obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 9.00  wypominki przeniesione z cmentarza i Msza św. w int. tych zmarłych.
 3. Dziś i jutro obowiązuje zakaz nawiedzenia cmentarzy.
 4. Dziś i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać jeden raz odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu są następujące:
  1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
  2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
  3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
  4) Spowiedź i Komunia św.
 5. Decyzją Ojca świętego w tym roku ze względu na epidemię odpust zupełny za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza można uzyskać nie tylko w dni dawnej oktawy Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad.
 6. Od jutra do 9 listopada włącznie uczestniczymy w oktawalnej modlitwie za zmarłych, na którą składa się Msza św. poprzedzona wypominkami i różańcem za zmarłych. Początek o godz. 16.00.
 7. Dziękuję za dowody życzliwości dla naszej parafii w postaci ofiar na remont kościoła. Rodzina z Łężcy, z Czerkies, Podmurowańca, z ul. Leśnej w NG, ze Szkolnej w Makowiskach i dwie z Patrzykowa od Łążka złożyły łącznie 750 zł. Serdeczne Bóg Zapłać!
 8. Intencje mszalne znajdują się w gablocie informacyjnej oraz na stronie internetowej parafii.
 9. We wtorek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Marka Bylicy. Wieczny odpoczynek…

 

25 października 2020 r.

 1. Dziś w nocy przeszliśmy na czas zimowy. Nabożeństwo różańcowe w dalszym ciągu o godz. 17.00, a po nim Msza św. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Już teraz dziękuję wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży, którzy wytrwale, niektórzy codziennie, uczęszczali na różaniec. Jest to dar wielu wyklęczanych godzin tych dzieci dla Kościoła, misji, dla parafii i dla swoich rodzin.
 2. Dziś, na zakończenie Tygodnia Misyjnego możemy złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Nie ma Mszy św. na cmentarzu – jest to zarządzenie ks. Abpa dla całej diecezji. Nie będzie też procesji z wypominkami. Msze Św. w kościele będą w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30 w Jankach i o 12.00 – msza św. w kościele za Zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 4. Tradycyjna procesja po cmentarzu z wypominkami zostaje przeniesiona do kościoła na Dzień Zaduszny, 2 listopada na godz. 9.00 i będzie połączona z Mszą św. za tych zmarłych.
 5. Decyzją Ojca świętego w tym roku ze względu na epidemię odpust zupełny można uzyskać nie tylko w dni dawnej oktawy Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza. Przypominamy apel naszego Ks. Arcybiskupa, aby w tym roku ze względu na stan epidemii nasze modlitwy przy grobach rozłożyć na kolejne dni listopada.
 6. Możliwość spowiedzi św. będzie w najbl. piątek od godz. 16.30. Na tę spowiedź zapraszam szczególnie dzieci oraz kandydatów do bierzmowania. (w 1-szy pt miesiąca przychodzimy tylko do Komunii św.)
 7. Dziękuję rodzinom z Czerkies, z ul. Leśnej i Długiej w Nowych G. oraz z Ładzina za dowody życzliwości dla naszej parafii w postaci ofiar na remont kościoła. Pięć rodzin złożyło ofiarę na łączną sumę 750 zł. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła i troskę o otoczenie świątyni.
 8. W środę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Z tej okazji wszystkim solenizantom, a szczególnie p. kościelnemu Tadeuszowi już dziś życzymy wszelkich łask, dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 9. Zachęcam do zapoznania się z treścią ostatniego nr Opiekuna.
 10. Intencje
 11. Jutro o godz. 12.00 pogrzeb śp. Janiny Mordal z Nowych Gajęcic. Wieczny odpoczynek…

 

18 października 2020 r.

 1. Zaplanowane na dziś liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. zostało odwołane.
 2. Nie odbędzie się również planowane na dzis. popołudnie nabożeństwo różańcowe w Patrzykowie, połączone z poświęceniem odnowionej kapliczki.
 3. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii, został podtrzymany obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz ograniczona liczebność wiernych mogących uczestniczyć w liturgii (w strefie czerwonej – jedna osoba na siedem metrów kwadratowych) Przypomina się wszystkim wiernym, że zasady bezpieczeństwa sanitarnego wpisują się w przykazanie miłości bliźniego, wobec czego ich przestrzeganie jest obowiązkiem sumienia.
 4. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny przeżywany pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny w Kościele. Tradycyjnie wspieramy naszą modlitwą i ofiarą do puszki dzieła prowadzone przez misjonarzy. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne
 5. Dziękuję dzieciom i młodzieży, którzy gorliwie uczęszczają na różaniec. Wiele dzieci – i tutaj ukłon w stronę rodziców – nie opuściło dotychczas ani jednego nabożeństwa. Dziś różaniec po sumie.
 6. Przypadający 20 października Europejski Dzień Seniora to dobra okazja, by przypomnieć, że osoby starsze są potrzebne i zwrócić uwagę na ich problemy. Z tej okazji życzę wszystkim Seniorom, szczególnie członkom naszego parafialnego Klubu Seniora wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i samych radosnych chwil. Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić do naszych klubowych spotkań i cieszyć się chwilami spędzonymi razem.
 7. Można składać na wypominki. Druczki wypominkowe wypełnione czytelnie wkładamy do  przygotowanej specjalnej skrzynce pod chórem.
 8. W minionym tygodniu ofiarę na kościół złożyła 3 rodziny: z ul. Radomszczańskiej w M. – 200 zł, z Janek i Patrzykowa – po 100 zł.
 9. Jest już w dostępny nowy numer naszego kwartalnika Opiekun.
 10. Zmarł Henryk Janicki z Patrzkowa-Pasieki. Pogrzeb jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek
makowiska.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o cookies na stronie o cookies oraz polityka prywatności.
zamknij