Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 23 maj 2022

22.05.2022

  1. Zakończył się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami spotykały się na nabożeństwie majowym i uczestniczyły w pełny już sposób we Mszy św. Tradycyjna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek, 24 maja. Udajemy się do Sanktuarium MB w Leśniowie i na wycieczkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7:30
  2. Dzisiaj, na sumie, przeżywać będziemy uroczystość rocznicy I Komunii św. i razem z dziećmi dziękować Panu Jezusowi, za to, że przychodzi na ołtarz pod postaciami chleba i wina i na każdej Mszy św. ofiarowuje się Ojcu, aby przebłagać za grzechy wszystkich ludzi. Wszystkim dzieciom obchodzącym rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Św. życzymy wytrwałości w podążaniu drogą za Panem Jezusem!
  3. W liturgii: we wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Poniedziałek, wtorek i środa przed Niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli trzy najbliższe dni to tzw. Dni Krzyżowe. W tym czasie zanosi się modlitwy błagalne o dobre urodzaje zapewniające dostatek chleba powszedniego. Poświęca się pola, a  wierni modlą się o ochronę ziemi przed gradobiciem, suszą i innymi klęskami oraz o dobry urodzaj. Jutro msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Czerkiesach przy krzyżu o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w mszach św. z błogosławieństwem pól.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas 6 i 7 zapraszam w czwartek o godz. 17:00 na nabożeństwo majowe i Mszę św. z konferencją.
  6. Zbliżający się Dzień Matki stanowi okazję do wyrażenia wdzięczności Bogu i naszym Mamom za ich dar macierzyństwa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz.15.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Matek naszej parafii, następnie wszystkie Mamy zaproszone są do domu parafialnego na przygotowany przez dzieci program artystyczny, na koncert muzyczny i słodki poczęstunek.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Jagieła, kawaler, zam. w Trębaczewie i Marta Kosowska, panna, zam. w Patrzykowie (1), Kacper Bęben, kawaler, zam. w Zalesiakach i Katarzyna Lancman, panna, zam. w Czerkiesach (2), Artur Filipiak, kawaler, zam. w Pajęcznie i Paulina Mela, panna, zam. w Podładzinie (2)
  8. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom minionego tygodnia
  9. Intencje/ msze św. w tygodniu bezpośrednio po nabożeństwie majowym, ok. 17.20
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»