Dziś jest sobota, 25 maja 2019 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Borysław, Grzegorz

Ogłoszenia – archiwum

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

12.05.2019

 1. Dziś ze względu na I Komunię św. zmiana porządku Mszy św: 7.30, 8.40 w Jankach, 10.00 i 12.00 – z nabożeństwem majowym.
 2. Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. 15 dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego także kiedyś przyjęliśmy po raz pierwszy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym przy wystawionym Najśw. Sakramencie o godz. 17.00, będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św. Biały Tydzień jest to czas szczególnej łaski. Drodzy rodzice, dołóżcie starań, aby ten tydzień był dla waszych dzieci i dla was czasem błogosławionym, poświęconym na spotkanie z Chrystusem, który jest z nami pod postacią Chleba.
 3. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza z okazji I Komunii św. ich dzieci. Rodzice ofiarowali dla naszego kościoła Mszał rzymski ołtarzowy oraz komplet lekcjonarzy, z których czytane jest nam Słowo Boże (dziś zakończenie Tygodnia Biblijnego!) Za ten dar dla naszej świątyni składam serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Tradycyjna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 16 maja w czwartek. Udajemy się do Sanktuarium MB w Leśniowie, a następnie wyruszymy szlakiem Orlich Gniazd po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Proszę chętnych rodziców do opieki nad dziećmi o zapisywanie się w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z klasy IV. We wtorek o 15.30 próba liturgiczna dla dzieci – obecność obowiązkowa, a w piątek od 15.30 spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych. O 16.00 próba i udział w nabożeństwie majowym.
 6. W środę msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Podładzinie o godz. 19.00. Zachęcam do licznego udziału. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy.
 7. Za dwa tygodnie Dzień Matki, ale już w najbliższą niedzielę o godz.15.00 zapraszam na Mszę św. w int. Matek, którą odprawi ks. gen. Stanisław Rospondek z Częstochowy. Po Eucharystii zapraszamy wszystkie Mamy do Domu Parafialnego na program artystyczny i poczęstunek.
 8. W piątek o godz. 18.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Kończy się okres intensywnego przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu, który będzie udzielony młodzieży 2 czerwca przez ks. Bpa Antoniego Długosza podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii. Do 18 maja najpóźniej kandydaci powinni złożyć egzamin z katechizmu oraz ze znajomości Księgi Dziejów Apostolskich.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca oraz pewnej rodzinie z ul. Radomszczańskiej w M. za przekazaną ofiarę na remont domu p.
 10. Zapowiedzi (1) Sebastian Dębowski, kawaler, zam. w Makowiskach i Dominika Rabęda, panna, zam. w Ładzinie.
 11. Jutro o godz. 9.00 w domu parafialnym rozpoczyna się bezpłatny kurs komputerowy dla osób dorosłych (powyżej 18. roku życia). Zapraszam osoby, które się już zapisały, jak i te, które chciałyby podnieść swój poziom znajomości i obsługi komputera.
 12. Nasza parafia wydaje własną gazetką pod nazwą Opiekun. Znajdziemy tam bieżące i historyczne informacje z życia parafii oraz fotorelację z różnych wydarzeń.
 13. Intencje/ (10.00 – Poświęcenie i rozdanie obrazków)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

05.05.2019

 1. Dziś odpust ku czci św. Stanisława BM Głównego Patrona Polski w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00, stąd zmiana porządku mszy św. (7.30, 9.00 i 10.30).
 2. Dziś 1-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00. będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św., do której przystąpi 15-ro dzieci z klasy III. We wtorek i czwartek o godz. 16.00 dzieci uczestniczą w próbach, a w piątek od 15.30  przestąpią po raz pierwszy do Sakramentu pokuty i pojednania. Równocześnie będzie spowiedź dla rodziców i chrzestnych.
 5. Ze względu na I Komunię św. za tydzień nie będzie mszy św. szkolnej o godz. 9.00.
 6. Osobom, które z racji drugiej niedzieli m-ca składają większą niż zwykle ofiarę na tacę z przeznaczeniem na prace gospodarcze podejmowane w parafii składam serdeczne Bóg Zapłać. Należy wiedzieć, że ofiary z pozostałych składek niedzielnych wystarczają na bieżącą działalność związaną z utrzymaniem kościoła, plebani i innych obiektów. Są to podatki związane z budynkami i terenem kościelnym, podatek na rzecz Kurii, na utrzymanie Seminarium, wynagrodzenie organisty, posługa kościelnego, ubezpieczenia i bieżące opłaty za media (przede wszystkim światło i ogrzewanie). W minionym tygodniu parafia otrzymała wsparcie od rodziny z ul. Akacjowej w m. w wys. 200 zł. i od rodziny z Janek 100 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Sprawy kancelaryjne w tym tygodniu załatwiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 8. Informacje dla Seniorów: w poniedziałek o godz. 17.00 pierwsze zajęcia taneczno-ruchowe/ gimnastyka rekreacyjna z muzyką; w czwartek o 16.00 s. Seweriana zaprasza na kolejne zajęcia kulinarne.
 9. Spotkanie chóru w piątek o godz. 18.00.
 10. Intencje mszalne w gablocie inform. i na stronie internetowej parafii.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

28.04.2019

 1.  Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona w Kościele jako Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wszystkim, a szczególnie dzieciom, które w Wielkim Poście podjęły akcję odkładania do skarbonek Caritas drobnych oszczędności, aby wesprzeć ludzi potrzebujących, składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziś tę wielkopostną jałmużnę przynosimy i składamy przed ołtarzem. Nasze dobrowolne ofiary złożone do puszki przed kościołem będą wyrazem solidarności z dotkniętym wojną domową narodem syryjskim.
 2. We wtorek po mszy św. rozbieramy dekorację świąteczną. Zapraszam do pomocy młodzież i chętne osoby.
 3. W środę, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Będą one odprawiane codziennie od pon. do pt. o godz. 17.00, czyli pół godz. przed mszą św., w niedziele po sumie. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy krzyżach i kapliczkach. Dziękuję za troskę o wygląd przydrożnych krzyży i kapliczek.
 4. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św. Po próbie dzieci biorą udział w nabożeństwie majowym.
 5. 3 maja w piątek – Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz.7.30,  9.00; 10.30 w Jankach i o 13.00 w Patrzykowie przy pomniku. Szczególnie zapraszam do udziału w dorocznej mszy św. w Patrzykowie  w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny św.  Wcześniej o 11.45 – obrzęd poświęcenia pól i litania do MB.  Jest to zarazem 1-szy piątek m-ca – okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 6. Dziękuję za ofiary złożone na tacę oraz za datki przeznaczone na toczące się prace gospodarcze przy parafii. W minionym tygodniu została wykonana balustrada ze stali nierdzewnej wzdłuż schodów prowadzących do kaplicy przedpogrzebowej.
 7. Dziś o godz. 20.00 w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie zostanie powtórzony bardzo ciekawy spektakl pt. „ZNAK KRZYŻA” w reż. ks. Stefana Leśniewskiego. Serdecznie zapraszam.
 8. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na Wiosenne Prezentacje Orkiestr Dętych w dn. 1 maja br. o godz. 14.00 w Parku Miejskim w Pajęcznie.
 9. Intencje mszalne

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

22.04.2019

 1.  Dziś Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. w porządku niedzielnym.
 2. Najbliższa Niedziela jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia.  O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę przynosimy do kościoła naszą jałmużną wielkopostną, składaną do skarbonek miłosierdzia przez okres Wielkiego Postu. Na prośbę ks. Abpa Metropolity, po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako wyraz solidarności z narodem Syryjskim, szczególnie na rzecz osieroconych dzieci.
 3. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św. połączone z pierwszą próbą. Obecność obowiązkowa.
 4. W nowym numerze Opiekuna znajdziemy harmonogram modlitw o urodzaje w poszczególnych miejscowościach. W tym tygodniu w czwartek z racji święta św. Marka Ew. modlitwy o urodzaje pod krzyżem misyjnym po mszy św. o godz. 17.30, a w piątek o 19.00 msza św. i poświęcenie pól w Nowych Gajęcicach. Serdecznie zapraszam mieszkańców na te obchody.
 5. Trwają zapisy do Klubu Seniora na rok 2019. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii. Oprócz comiesięcznych spotkań z biesiadą i poczęstunkiem, seniorzy mogą uczestniczyć w różnych rodzajach warsztatów: już w najbl. środę o godz. 18.00 zapraszam na bardzo ciekawe zajęcia z rękodzieła. Poznamy różne techniki rękodzielnicze. Na te pierwsze warsztaty można przyprowadzić wnuczkę; w czwartek o 16.00 zajęcia kulinarne z s. Sewerianą, józefitką, które zakończą się degustacją przyrządzonych potraw. Zajęcia ruchowe (taniec i aerobik) odbędą się w przyszłym tygodniu. A w najbliższy piątek o 18-ej kolejna próba chóru. Można jeszcze dołączyć, w imieniu pani dyrygent zapraszam wszystkich chętnych.
 6. Polecam świąteczny numer Opiekuna. Na 20 stronach znajdziemy wiele ciekawych treści i ok. 70 fotografii.
 7. Nasza parafia organizuje w tym roku pielgrzymkę do Chorwacji. Nie ma już miejsc wolnych na ten wyjazd. Ostatnią należy wpłacić do końca maja.
makowiska.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o cookies na stronie o cookies oraz polityka prywatności.
zamknij