Dziś jest sobota, 20 października 2018 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Irena, Jan

Ogłoszenia – archiwum

XXVII Nidziela Zwykła

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

7 października 2018 r

 1. Dziś pierwsza niedziela m-ca; zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Trwamy na modlitwie różańcowej uczestnicząc codziennie o godz. 17.00 w naboż. różańcowym. Każdego dnia ponad 40-ioro dzieci modli się m.in. za rodziny naszej parafii, za misjonarzy, o nowe powołania. Zapraszam pozostałe dzieci – i proszę też rodziców o słowo zachęty – aby włączyły się w tę modlitwę. Dziś naboż. różańcowe po sumie.
 3. W przyszłą niedzielę. na godz. 9.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną, po której zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 4. W środę o godz. 15.00 zajęcia komputerowe w Klubie Seniora.
 5. W czwartek wyjazd na czuwanie jasnogórskie. Zapisy w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę XVIII Dzień Papieski, który będziemy przeżywali pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” Zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Remont organów piszczałkowych zbliża się do końca. Dziękuję rodzinom, które dokładają swoją cegiełkę do tej inwestycji (…)
 8. Od przyszłej niedzieli można składać na wypominki. W przedsionku kościoła wyłożone są druczki wypominkowe. Z ofiar składanych przy okazji wypominek będziemy chcieli zrobić oświetlenie parkingu i alei przed główną bramą.
 9. W przyszłą niedzielę msza św. popołudniowa o godz. 15.00, a po niej spotkanie w gronie Seniorów. Wysłuchamy prelekcji ks. prawnika, a cennych porad z zakresu aktywności ruchowej udzieli p. dr Mariusz Rudzki z Pajęczna. W spotkaniu udział wezmą także uczestnicy zakończonej pielgrzymki do Lourdes.
 10. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Warszawy w dniu 18 października. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.
 11. Najnowszy nr Opiekuna jest rozprowadzany przez ministrantów. Zachęcam do zapoznania się z ciekawą treścią kwartalnika.
 12. Za tydzień liczenie wiernych.
 13. Jutro o 13.00 pogrzeb śp. Barbary Chodak z Pajęczna.
 14. Zapowiedzi: Krzysztof Kochel, kawaler, zam. w Czerkiesach i Magdalena Derlatka, panna zam. w Łodzi (zap. pierwsza)
 15. Ogłoszenia z zewnątrz:
  *Dziś o 19.00 w parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie odbędzie się koncert wok.-instr. w wyk. artystów wywodzących się z Pajęczna.
  *Na turniej piłki nożnej dzieci rocznik 2009 i młodsze zaprasza prezes klubu Płomień Makowiska Robert Sikora z Zarządem. Sobota, godz. 10.00 na Stadionie (w razie niepogody Sala Gimnastyczna SP)
 16. Intencje

 

XXVI i XXVII NIedziela Zwykła

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

 XXVI Niedzielę Zwykła

23 września 2018 r

 1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś od rana przebywają w Sanktuarium maryjnym w Lourdes we Francji przedstawiając tam Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi intencje własne i parafii. Pielgrzymi nawiedzą również min. Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat w Hiszpanii.
 2. Serdecznie Bóg Zapłać wszystkim, którzy w miniony piątek znaleźli czas, by włączyć się w modlitwę adoracyjną w kościele w ramach dorocznej Doby Eucharystycznej. Dziękujemy tym, którzy przychodzili całymi rodzinami, zaszczepiając w najmłodszych miłość do Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie.
 3. Trwają zapisy na wyjazd z Klubem Seniora do Warszawy w dniu 18 października. Są jeszcze miejsca w drugim autokarze.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest TKNiedziela, a za tydzień ukaże się nowy numer Opiekuna.
 5. Nasza parafia we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu ogłasza konkurs na najładniejszą pracę plastyczną o tematyce niepodległościowej dla dzieci w wieku szkolnym. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystości jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości w niedzielę 18 listopada. Szczegóły znajdziemy w Opiekunie.
 6. Intencje mszalne (w czwartek nie ma mszy św., a w piątek będzie pół godz. później, czyli o 18-tej)
 7. Życzę błogosławionego dnia Pańskiego i radości na cały tydzień.

 

 XXVII Niedziela Zwykła

30 września 2018 r

 1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś kończą podróżowanie po Francji i Hiszpanii. Prosimy dla nich o szczęśliwą drogę powrotną.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej: w dni powszednie naboż. różańcowe będzie odprawiane o godz. 17.00,  a w niedziele po sumie.  Modlitwa różańcowa to wielki dar Matki Bożej dla swoich dzieci. Tym bardziej do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie uczestniczącą w przygotowaniu do bierzmowania, ministrantów i wszystkich wiernych. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub rodzinnym gronie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Msza św. w tygodniu będzie bezpośrednio po nabożeństwie – ok. godz. 17.40.
 3. Jutru, 1 października o 16-ej, odbędzie się 1-sze spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. Rodzice z dziećmi zaproszeni są także na nabożeństwo różańcowe.
 4. W środę kurs nauki tańca w domu parafialnym (17.30).
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 16.45.
 6. W sobotę różaniec odmówimy w kaplicy w Ładzinie o godz. 17ej. Modlitwę poprowadzi Koło Różańcowe z Ładzina. 
 7. W niedzielę 14 października przeżywać będziemy Dzień Papieski, któremu towarzyszy doroczna zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy Pomnik Jana Pawła II.
 8. Zachęcam do nabycia nowego numeru Opiekuna. Na 20 stronach znajdziemy szereg ciekawych informacji z życia Kościoła i parafii, artykuły, relacje z dożynek paraf i naszych pielgrzymek oraz wykaz wszystkich księży wikariuszy od roku 1959. Numer zawiera ok. 50 kolorowych fotografii.
 9. Intencje

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

16 września 2018 r.

 1.  Dziś o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Seniorów, na której wystąpi chór Niezastąpieni z Domu Kultury we Włoszczowie. Goście przygotowali dla nas program patriotyczny z okazji rocznicy odzyskania niepodl., będzie też wspólny śpiew pieśni biesiadnych oraz poczęstunek. Z prelekcją dla zebranych wystąpi prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej p. dr Artur Dąbrowski.
 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby ludzie mediów byli świadkami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Zachęcam gorąco do czytania prasy katolickiej.
 3. We wtorek Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Miało to miejsce 21 września 1876 r. Jak co roku w tym dniu  nasza parafia przeżywa Dobę Eucharystyczną. Przez cały dzień trwać będzie ustawiczna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Proszę o znalezienie czasu na adorację, do której dziś zachęca nas także ks. Abp i w miarę możliwości także o obecność w tym dniu na Mszy św.  Adorację rozpoczynamy  Mszą św. o godz. 7.30. W ciągu dnia starajmy się zachować następujący ramowy porządek: /program/
 5. Jeszcze tylko dziś możemy oglądać piękne wieńce dożynkowe, które jutro po mszy św. wieczornej można będzie odbierać /proszę o to sołtysów lub osoby przez nich  wyznaczone/
 6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek, 21.09 o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 7. W poniedziałek, 1 października, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. Rodziców z dziećmi zapraszam na spotkanie oraz 1-sze nabożeństwo różańcowe, podczas którego będziemy modlić się w int. dzieci z klasy III.
 8. W czwartek, 18 października Klub Seniora udaje się na wycieczkę do Warszawy. Pod opieką przewodników zwiedzimy historyczne centrum miasta. W programie zwiedzania mamy też niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego. Chętnych proszę o zapisywanie się najlepiej w tym tygodniu. (dopłata 40 zł.)
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się parafialna nasza pielgrzymka do Lourdes – największego Sanktuarium Maryjnego Europy oraz do Hiszpanii. Autokar zabierający pielgrzymów na lotnisko do Krakowa wyjedzie o godz. 1.00 w nocy z soboty na niedzielę z parkingu przed kościołem. Przypominam o zabraniu właściwego dokumentu tożsamości. Kancelaria parafialna w tym czasie będzie nieczynna. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym tygodniu.
 10. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na tacę. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie kościoła, budynków parafialnych, regulowanie stałych świadczeń wobec diecezji i państwa, jak również  dalsze postępy prac w kościele. Dziękuję szczególnie za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na remont organów (…)
 11. Ogłoszenie z zewnątrz: „W Naszym powiecie trwa nabór wolontariuszy do projektu Szlachetna Paczka. Jest to akcja stowarzyszenia Wiosna, którego założycielem i dyrektorem jest ks. Jacek Stryczek. Projekt ma na celu pomoc ludziom najbardziej potrzebującym z naszej okolicy i nie tylko. Każdego, kto ukończył 18-ty rok życia i chciałby dołączyć do zespołu wolontariuszy, odsyłamy na stronę www.superw.pl. Info w zakrystii.”
 12. Intencje mszalne
 13. Zapowiedzi przedślubne

 

XXIII Niedziela Zwykła

dn. 24 marca 2016, g. 1:32

9 września 2018 r.

 1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce VIII Tydzień Wychowania. Dziś i w każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 jest msza św. szkolna dla dzieci. Dziś dzieci otrzymują książeczkę Moja Eucharystia do zaznaczania w niej obecności. Dzieciom zostawiamy wolne miejsca w pierwszych ławkach, a rodziców proszę o zatroszczenie się, by dzieci w drugą niedzielę m-ca uczestniczyły w mszy przeznaczonej dla nich.  W pozostałe niedziele mogą wybierać inne godz. mszy św.
 2. W minioną niedzielę odbyły się dożynki – nasze dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Raz jeszcze dziękuję delegacjom z wieńcami oraz tym, którzy w poszczególnych sołectwach włączyli się w ich  przygotowanie. Dziękuję paniom, które pod okiem p. Krystyny Kuli przygotowały dla nas poczęstunek oraz gospodyniom, które upiekły chleb i ciasta. Dziękuję także za reprezentowanie naszego Klubu Seniora wczoraj w Działoszynie na obchodach 20-lecia Powiatu Pajęcz., gdzie panie miały stoisko kulinarne z – jak się okazało – najpyszniejszą grochówką w powiecie)
 3. Jak każdego 11-go dnia m-ca, pojutrze diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze. Autokar zabierze chętnych ok. 19.30.
 4. 14 września w piątek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża na pamiątkę odnalezienia drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego – późniejszą świętą. Skłania nas ono do refleksji nad miejscem i znaczeniem krzyża w naszym życiu. W tym dniu w Sanktuarium Gidelskim odbędzie się Dzień Chorych z Ks. Abpem. Pojedzie autokar z naszego dekanatu. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać w zakrystii.
 5. Także w najbl. piątek rozpoczynają się w Pajęcznie nauki dla narzeczonych.
 6. W piątek  21 września parafia nasza przeżywać będzie Dobę Eucharystyczną.  Program tego dnia z porządkiem adoracji NS przedstawię za tydzień.
 7. W sobotę o 10.00 pierwsza zbiórka ministrantów.
 8. Również za tydzień podam informacje dot. spotkań z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, na której wystąpi chór seniora Niezastąpieni z Włoszczowy. Po Mszy św. na spotkanie z chórem zapraszam wszystkich seniorów, nie tylko zrzeszonych w naszym klubie. Goście przygotowali dla nas program patriotyczny z okazji rocznicy odzyskania niepodl., będzie też wspólny śpiew pieśni biesiadnych oraz poczęstunek.
 10. Kurs komputerowy dla Seniorów jutro (pon.) o godz. 15.00.
 11. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszelką pomoc okazywaną parafii. Dzisiejsza taca na fundusz gospodarczy przeznaczona będzie przede wszystkim na spłatę prac wykonanych dotychczas w kościele. Dziękuję również za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na remont organów.
 12. W Kurii i u konserwatora zabytków złożyliśmy projekt tablicy pamiątkowej na stulecie odzyskania niepodl., która będzie zainstalowana w przedsionku kościoła.
 13. Ks. gość Ks. W. Orzechowski.
 14. Intencje Mszalne

 

makowiska.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o cookies na stronie o cookies oraz polityka prywatności.
zamknij