Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 06 lip 2024
  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. W ostatnim tygodniu czerwca odbyła się parafialna pielgrzymka do Włoch. Dla uczestników był to czas odpoczynku, a zarazem odnowy duchowej. Pielgrzymi każdego dnia uczestniczyli we Mszy św. w różnych sanktuariach i zwiedzali zabytki Sycylii. A już we wrześniu czciciele św. o. Pio udają się do SG Rotondo i innych miejsc kultu na południu Włoch. Biuro przypomina terminy wpłaty poszczególnych rat: druga rata do końca czerwca  i trzecia do 15 sierpnia.
  3. Klub Seniora zaprasza na wakacyjne spotkanie już w przyszłą niedzielę, 14 lipca. Msza św. o godz. 15:00 a potem ciekawa prelekcja dotycząca profilaktyki zdrowotnej osób starszych oraz praktyczne porady nt. jak poruszać się w systemie opieki zdrowotnej. W dalszej części tradycyjnie biesiada z poczęstunkiem przy muzyce.
  4. Bóg Zapłać darczyńcom wspierającym prace remontowe przy naszym kościele (…)
  5. Trwają prace przy remoncie ogrodzenia kościelnego, które ze względu na płytkość posadowienia jest odcinkami pogłębiane do głęb. 1,2 m, zbrojone, podbijane betonem i wzmacniane żelbetowymi przyporami na najb. osłabionych odcinkach. Najbardziej zniszczona część ogrodzenia została – za zgodą konserwatora – rozebrana i odbudowana. Obecnie trwają prace nad odtworzeniem historycznej bramy wejściowej, która będzie zwieńczona ozdobnymi wazami z piaskowca, a całość ogrodzenia pokryta czerwoną dachówką marsylską. Już dziś wiemy, że prace przy zabytkowym ogrodzeniu przewyższą kwotę dotacji, jaką mamy otrzymać z Ładu Polskiego, stąd dziękuję za te ofiary, z których pokrywane są bieżące wydatki inwestycyjne.
  6. Od przyszłej niedzieli dostępny będzie nowy Numer Opiekuna. W środku wiele ciekawych treści, m.in. fotorelacje z ostatnich wydarzeń i – jak zwykle – szczypta historii.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Wrona, kaw. zam. w Makowiskach i Katarzyna Sołtysiak, panna zam. w Ostrołęce, par. Dworszowice Pakoszowe (2); Jakub Stachera kaw. zam. w Podładzinie i Dominika Cieśla, panna zam. w Woli Wiewieckiej (1)
  8. Intencje mszalne
«

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA