Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 22 cze 2024

 

23.06.2024 r.

 1. Bogu niech będą dzięki za czas wielkiej łaski, jaką nas obdarował kiedy to mogliśmy cieszyć się obecnością naszej Pani Jasnogórskiej w znaku Jej cudownego Obrazu. Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy wzięli udział w Misjach świętych i w dobie Nawiedzenia oraz w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej uroczystości.
 2. Tydzień w liturgii:
  – Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.  Msza św. za zmarłych Janów jutro o godz. 17:30 (w zakrystii można składać intencje),
  – w sobotę Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 16:00 i 16:30. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczane na Świętopietrze, czyli do dyspozycji Ojca św.
 3. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafię.
 4. Kancelaria paraf. w tym tygodniu nieczynna. Sprawy losowe można załatwiać bezpośrednio po mszy św.
 5. Rozpoczęły się wakacje szkolne. Pamiętajmy jednak, że wakacje nigdy nie są zawieszeniem obowiązków religijnych. Przypominajmy też dzieciom o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 6. Przygotowanie do bierzmowania polega przede wszystkim na czynnym udziale w życiu sakramentalnym, czyli niedzielnej Mszy św., wybranych nabożeństwach okresowych i systematycznej spowiedzi. To jest podstawą formacji, a zarazem minimum jakie należy spełnić, by przystąpić do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Nasza młodzież o tym wie, ale wydaje się, że nie jest do końca zainteresowana, o czym świadczą puste stronice indeksów, dlatego ok. 30% kandydatów ukończyło ten rok z negatywną oceną.
 7. Intencje mszalne
«

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

»