Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

X NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 12 cze 2024

9.06.2024 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne misje święte przed nawiedzeniem Obrazu M.B. Częstochowskiej. Każdego dnia do piątku włącznie msze święte z nauka misyjną o godz. 9:00 i 17:30 oraz przez cały czas trwania misji św. o godz. 20:30 Różaniec i Apel Jasnogórski. W programie tych dni proszę zwrócić uwagę na takie punkty jak: w środę zawierzenie parafii św. Józefowi, w czwartek msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, a w piątek dzień spowiedzi misyjnej (pół godz. przed każdą Mszą św.) i w sobotę o 17:00 nabożeństwo oczekiwania pod przew. ks. Biskupa  a następnie procesja na miejsce przybycia Obrazu M.B.(ul. Cmentarna). Po powitaniu Obrazu – uroczysta procesja do kościoła i Eucharystia. Czujmy się zaproszeni wszyscy! Zapraszam całą asystę procesyjną, wszystkie grupy parafialne, OSP, dzieci i młodzież (dzieci z klas III i IV w strojach komunujnych). Wywieśmy flagi, udekorujmy nasze domy i posesje nie tylko na trasie przejazdu, ale w całej parafii. Czuwanie w nocy i w sobotę według programu doby nawiedzenia. W niedzielę o godz. 16:00 Msza św. na zakończenie nawiedzenia i nabożeństwo pożegnania Obrazu Matki Bożej, który od nas uda się do parafii Wąsosz. Niech ten czas Nawiedzenia stanie się dla nas wszystkich wyjątkową okazją do zawierzenia swego życia Maryi, szukania u Niej pomocy, wstawiennictwa i siły do pokonywania problemów codziennego życia.
  2. Dziś przy kościele można się zaopatrzyć w rozmaite artykuły dekoracyjne dla domów i posesji, natomiast dekoracją trasy przejazdu czyli ulicy Radomszczańskiej i otoczenia kościoła oraz drogi w kierunku na Wąsosz zajmą się poszczególne sołectwa. W tej sprawie jutro po mszy św. wieczornej krótkie, ale ważne spotkanie pp sołtysów lub ich przedstawicieli, żeby wspólnie ustalić szczegóły.
  3. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy z racji 2-ej niedzieli miesiąca wspierają parafialne przedsięwzięcia.
  4. W najbliższych dniach zostanie odnowiony krzyż misyjny stojący przed kościołem.
  5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w sprawach losowych – ze względu na trwające Misje św. i spowiedzi w dekanacie
  6. Można zgłaszać intencję na mszę św. zbiorową do św. Antoniego w czwartek o 17:30
  7. Intencje
«

X NIEDZIELA ZWYKŁA

»