Dziś jest sobota, 22 czerwca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Paulina, Tomasz

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 25 maj 2024

26 maja 2024 r.

  1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Zakończyły się nasze modlitwy o urodzaje w poszczególnych miejscowościach. Dziękuję za udział we Mszach św., za świadectwo wiary, przywiązanie do tradycji naszych ojców oraz troskę o wygląd naszych przydrożnych krzyży i kapliczek.
  3. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po ostatniej Mszy św. i przejdzie ulicami: Radomszczańską, Cmentarną,  Szkolną i Spacerową. Ołtarze usytuowane będą: 1. Przy domu parafialnym Arka – przygotowują mieszkańców Podmurowańca, 2. Przy bramie cmentarnej – mieszk. Czerkies 3. Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej z Akacjową – mieszkańcy Podładzina 4. Na placu przy Dworku –parafianie ze Starych Gajęcic. Bardzo proszę mieszkańców miejscowości, które przygotowują w tym roku ołtarze, żeby wzięli także udział w asyście procesyjnej niosąc sztandary oraz feretrony. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, dzieci z III i IV klasy w strojach komunijnych do sypania kwiatków oraz młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 – o ile warunki pozwolą – odbywać się będzie  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Zapraszam wszystkich na te obchody.
  4. Z okazji dziś przypadającego dnia Matki upraszamy Bożego błogosławieństwa dla naszych Mam, a te które odeszły do Pana polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ubiegłoniedzielnej uroczystości z okazji Dnia Matki i wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia.
  5. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w minionym tyg. na remont ogrodzenia.
  6. Zbliża się czas nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w znaku Jej jasnogórskiego wizerunku. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Misje święte przed tą peregrynacją. Wygłosi je franciszkanin o. dr Kamil Paczkowski. Program Misji oraz Nawiedzenia można dziś zabrać ze sobą i zapoznać się z nim w domu.
  7. W dniu dzisiejszym nasza szkoła organizuje rodzinny festyn z wieloma atrakcjami, na który serdecznie zapraszają Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz dzieci. Początek o godz. 15.00.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Pawełoszek, kaw. zam. w Podładzinie i Monika Słupińska, panna zam. w Pajęcznie (zap. 2); Paulina Gajewska, panna zam. w Podmurowańcu oraz Konrad Nagieł, kawaler zam. w Białej (zap. 1)
  9. Intencje
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»