Dziś jest środa, 19 czerwca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Gerwazy, Protazy

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

dn. 18 maj 2024

19.05.2024

 1.  Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzieciom świętującym dzisiaj rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Św. życzymy wytrwałości w podążaniu za Panem Jezusem!
 3. Tydzień w liturgii:
  – Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy św.: o 9:00 w Jankach (po Mszy św. procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje) o 17:00 w kościele paraf. i o 19.00 w Ładzinie (po Mszy św. w kaplicy udajemy się ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych w procesji do krzyża).
  – w środę – św. Rity z Cascii, zakonnicy
  – w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 0 16:45 spotyka się na modlitwie Grupa Modlitwy o. Pio, a podczas Mszy św. modlimy się za wstawiennictwem św. Ojca Pio o łaski potrzebne dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia,
  – w piątek – NMP Wspomożycielki wiernych.
 4. Dziś o godz.15.00 zapraszamy wszystkie Mamy na okolicznościową Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem oraz – do domu parafialnego – na program artystyczny z występem chóru parafialnego oraz słodki poczęstunek. W trakcie spotkania zostanie otwarta wystawa prac ceramicznych powstałych w pracowni p. Agaty Mieszały dedykowana wszystkim Mamom.
 5. Trwają prace przy najbardziej osłabionym odcinku ogrodzenia od strony stawu, które jest podbijane betonem i wzmacniane żelbetowymi przyporami. Łącznie z wylaniem nowych ław z frontu kościoła tylko w maju zużytych zostało ponad 27 m3 betonu na kwotę 10 000 zł. Już dziś wiemy, że prace przy zabytkowym ogrodzeniu przewyższą kwotę dotacji, jaką mamy otrzymać z Programu Odbudowy Zabytków (tzw Ładu Polskiego), stąd dziękuję za ofiary, z których pokrywane są bieżące wydatki inwestycyjne.
 6. Dziękuję bardzo druhom z OSP Makowiska za dyspozycyjność i pomoc udzieloną parafii w tym tygodniu.
 7. W przyszłą niedzielę 26 maja szkoła organizuje rodzinny festyn z okazji Dnia Matki, na który serdecznie zapraszają Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz dzieci. Początek o godz. 15.00.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Pawełoszek, kaw. zam. w Podładzinie i Monika Słupińska, panna zam. w Pajęcznie (zap. 1)
 9. Intencje

 

«

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

»