Dziś jest wtorek, 28 maja 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jaromir, Justyna

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 04 maj 2024

5.05.2024r.

  1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17.00. Postarajmy się choć jeden raz w tygodniu w nich uczestniczyć. Msza św. rozpoczyna się bezpośrednio po nabożeństwie (ok. 17:20)
  2. Dziś patronalne święto kościoła filialnego w Jankach pw. św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Porządek mszy św.: 7.30, 8.40 w Jankach, 10:00 i 12.00. We wtorek o 16.00 ostatnia próba liturgiczna dla dzieci, a w piątek od 15.30 1-sza spowiedź dzieci przed niedzielną uroczystością. To także możliwość spowiedzi dla rodziców i bliskich.
  4. Tradycyjnie rodzice dzieci pierwszokomunijnych włączają się w prace przy przygotowaniu kościoła i otoczenia przed niedzielną uroczystością (czwartek, od 9.00).
  5. Od jutra do środy w Kościele obchodzone są tzw. dni krzyżowe, w czasie których zanosi się modlitwy błagalne o dobre urodzaje zapewniające dostatek chleba powszedniego. Poświęca się pola, a wierni modlą się o ochronę ziemi przed gradobiciem, suszą i innymi klęskami oraz o dobry urodzaj. W poniedziałek msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Czerkiesach o godz. 19.00,we wtorek w Podładzinie i w środę na Podmurowańcu. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od ludzkiej pracy.
  6. Przypominam, że przy procesyjnym podejściu do Komunii św., bezpośrednio przed Jej przyjęciem należy uczynić jakiś znak szacunku – przyklęknięcie albo skłon.
  7. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii, w tym ofiary na remont ogrodzenia. Prace przeniosły się w tym tygodniu na tyły kościoła, gdzie mur od strony stawu jest odcinkami podkopywany do głęb. 1,2 m, zakładane jest zbrojenie i betonowanie, a następnie wzmocniony będzie żelbetowymi przyporami. Są to powolne i kosztowne prace.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Adam Kozłowski, kaw. zam. w Nowych Gajęcicach oraz Iga Słomian, panna. zam. w Gliwicach. (zap. 1-sza)
  9. Intencje mszalne.
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA