Dziś jest niedziela, 26 maja 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Filip, Paulina

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 27 kwi 2024

28 kwietnia 2024 r.

 1. W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które będą naszym duchowym przygotowaniem do doby nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii, która już za 6 tygodni. Noboż. majowe codziennie od pon. do pt. o godz. 17.00, a w niedziele po sumie. Dziękuję wszystkim troszczącym się o wygląd przydrożnych krzyży i kapliczek.
 2. Tydzień w liturgii:
  – w środę, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patronalne święto Bractwa Świętego Józefa,
  – w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym.  To również pierwszy piątek m-ca; okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
  Doroczna msza św. przy pomniku w Patrzykowie w int. obrońców Ojczyzny poległych w czasie II wojny św., jak również niewinnie pomordowanych mieszkańców naszej parafii sprawowana będzie o godz. 12.00. Po Mszy jesteśmy zaproszeni przez gospodarzy, czyli OSP i KGW na piknik świąteczny: będzie pyszna zalewajka „patrzykowska” dla wszystkich i możliwość zakupu dań z grilla, kawy i ciasta. Zapraszamy.
  – w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona m.in. strażaków. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy ratują nasze życie i mienie.
 3. Przed nami uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz kościoła filialnego w Jankach. Liturgiczne obchody już w przyszłą niedzielę. Zapraszam na Sumę odpustową do Janek na godz. 12.00.Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30.
 4. W niedzielę 12 maja będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci z klas III. Najbliższa próba z udziałem dzieci i zaangażowanych rodziców odbędzie się we wtorek, a kolejna w czwartek o godz. 16.00, po której dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym.
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. VI zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych szczególnie we wtorki, a z kl. VII w czwartki.
 6. SPRAWY GOSPODARCZE.

– Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, ofiarą i pracą. Dziękuję p. Grzegorzowi Kowalskiemu za pomoc ciężkim sprzętem, Zbigniewowi Gajewskiemu, Halinie Banaszkiewicz za troskę o parafialną zieleń oraz paniom bezinteresownie dbającym o czystość kościoła i dekoracje kwiatowe.

– Trwają prace prze remoncie ogrodzenia. W tym tygodniu zakończone zostało zbrojenie fundamentów i zalana ława pod bramę i dalszą część ogrodzenia. Ponieważ chodnik został naruszony, proszę o zachowanie ostrożności.

7. Zbiórka zużytego elektrosprzętu w Patrzykowie organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich potrwa od jutra, 29 kwietnia do 6 maja. Zbędny sprzęt należy dostarczyć na plac przy remizie OSP w Patrzykowie.

8. Z dzisiejszą niedzielą kończą się wypominki półroczne za zmarłych. Zachęcam do przedłużenia modlitwy na kolejne pół roku.

 

 

«

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»