Dziś jest środa, 29 maja 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Magdalena, Bogumiła

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 20 kwi 2024

21.04.2024

  1.  Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś modlimy się za wspólnoty Seminariów – Niższego i Wyższego oraz wspieramy je ofiarą do puszki.
  2. We wtorek o 17:30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Ojca Pio o łaski potrzebne dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia. Przed godz. 17:00 w kościele ma swoje spotkanie Grupa Modlitwy o. Pio.
  3. W czwartek o godz. 16.00 kolejne spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św.
  4. Z liturgii Kościoła:
    – we wtorek uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski,
    – w czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Od starożytności odprawiano w tym dniu procesje błagalne, które miały wyprosić dobre zbiory, dlatego po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 udamy się procesyjnie pod krzyż misyjny, gdzie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach polowych dla mieszkańców Makowisk
  5. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii. Trwają prace prze remoncie zabytkowego ogrodzenia. Dziękuję Parafiance z Ładzina za ofiarę 100 zł. z przeznaczeniem na odnowienie ołtarza głównego.
  6. Intencje mszalne.

I

«

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

»