Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

dn. 30 mar 2024

31 marca 2024  

  1. Alleluja! Pan zmartwychwstał! Niech radosna nowina poranka Wielkanocnego dodaje Wam, Kochani sił, abyście byli prawdziwymi świadkami Zmartwychwstania Pańskiego. Życzymy głębokiego duchowego przeżycia Świąt Paschalnych i ich zbawiennych owoców w Waszym życiu.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Sacrum w naszym kościele – za wspólną modlitwę, udział w nocnej adoracji Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim i rozważanie tajemnicy paschalnej. Dziękuję za przygotowanie i zaangażowanie w liturgię przez cały okres Wielkiego Postu panu organiście Kamilowi, p. kościelnemu Tadeuszowi, lektorom i ministrantom. Bóg zapłać niosącym dziś feretrony i sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiaty przed NS za uświetnienie procesji rezurekcyjnej Serdeczne podziękowania składam: paniom za posprzątanie i przygotowanie świątyni, paniom dekoratorkom: Agacie, Barbarze i Magdzie za pomysł i serce włożone w przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz świąteczne dekoracje kwiatowe. Przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej za udział w Rezurekcji. Od siebie prywatnie składam serdeczne podziękowania za nadesłane życzenia, modlitwę, dary na stół wielkanocny, a zwłaszcza za wiele dobrych, serdecznych słów.
  3. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa), gdzie każdy dzień traktuje się jako uroczystość Pańską. W piątek z tego tytułu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiarami i modlitwą wspieramy uczelnie katolickie.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
  6. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
  7. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Lipa, kaw. zam. w Makowiskach i Katarzyna Deryngier, panna zam. w Pajęcznie (zap. 2)
  8. Zachęcamy do zapoznania się z treścią świątecznego numeru naszej gazetki Opiekun. Numer bieżący otwiera list s. Anny z Jerozolimy specjalnie dla naszych Czytelników, kalendarium wydarzeń parafialnych do czerwca, pokolędowe sprawozdanie duszpasterskie, historia rodziny Meyerów – byłych właścicieli majątku ziemskiego w Makowiskach z unikalnymi zdjęciami, Art. o peregrynacji obrazu Matki Bożej Częst., która rozpocznie się w naszej archidiecezji już w przyszłą sobotę, Omówienie spraw gospodarczych z planowanymi pracami na ten rok i dużo kolorowych zdjęć z minionych wydarzeń. Do każdego egzemplarza gazetki, która ukazuje się co kwartał od prawie już 10 lat jest dołączony kalendarz jako upominek dla naszych czytelników.
  9. Ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych na Mszę św. na rozpoczęcie peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiec. Częstochowskiej sprawowaną przez biskupów polskich w Wieluniu, 6 kwietnia w przyszłą sobotę o godz 11:00,. Zapisy w zakrystii.
  10. Intencje mszalne

Otwórzmy z ufnością serca na dar Bożego błogosławieństwa…

 

«

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

»