Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adolf, Tymon

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 16 mar 2024

 

17 III 2024 r.

 1. Trwa Wielki Post – czas pokuty i powrotu do Bożych przykazań. Adoracja Krzyża przez jego ucałowanie jest znakiem świadectwa wiary dawanego Panu Jezusowi. Od dziś do liturgii Wielkiego Piątku krzyże pozostają zasłonięte.
 2. W wtorek, 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – nasz odpust parafialny. O godz. 9.00 msza św. za zmarłych, którzy nosili imię naszego patrona, czyli za Józefów, o 12:00 – uroczysta suma z procesją, będzie też dodatkowa Msza św. dla pracujących  o 17:00.
 3. Zapraszam, jeśli tylko możemy, do udziału w uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 (będzie możliwość spowiedzi i skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje kościół. Warunki zwykłe to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 4. Również we wtorek ozpoczynamy rekolekcje wlkp. Głosi je nam ks. dr Grzegorz Szumera, b. rektor WSD. Plan rekolekcji (…)
 5. W najbliższy piątek od godz. 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych (zgłoszenia w zakrystii)
 6. W sobotę o 7:00 Msza św. z błogosł. relikwiami św. o. Pio, w intencji o łaski dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia, a po niej spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.
 7. Bóg zapłać za ofiary przekazane na spłatę prac renowacyjnych przy ołtarzu św. Józefa)
 8. (Makowiska, ul. Akacjowa 500 zł, ul. Radomszczanska – 300 i 100 zł. Podmurowaniec- 100 zł, Stare Gajęcice- 100, Janki – 400 zł, Ładzin – 150, Podładzin – 500 zł, Patrzyków Pasieki – 100 zł.)
 9. W niedzielę Palmową gościć będziemy w naszym kościele kwartet wokalny katedry muzyki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Zespół przygotował i poprowadzi dr hab. Przemysław Jeziorowski
 10. Zapowiedzi przedślubne: Mikołaj Bęben, kaw. zam. w Czerkiesach i Iga Rogacka, panna zam. w Kolonii Chorzew (zap. 1)
 11. TK Niedziela; Palmy w sprzedaży przed kościołem,
 12. Intencje mszalne

 

 

 

«

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»