Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 02 mar 2024

3 III 2024 r.

  1. Okres Wielkiego Postu jest naszym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkich dorosłych, dzieci i młodzież, a szczeg. kandydatów do bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.00 i w Gorzkich Żalach w niedziele po sumie. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła możemy składać ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wielkopostną jałmużnę pokutną.
  2. Ołtarz główny pw. św. Józefa z Dzieciątkiem wróci w tym tygodniu na swoje miejsce. Prace rozpoczną się jutro, a budowa potrwa co najmniej dwa dni.
  3. W środę po Mszy św. i Nowennie do św, Józefa zapraszam na spotkanie informacyjne panów zainteresowaniem przystąpieniem do Bractwa św. Józefa.
  4. Przez przyczynę Matki Najświętszej chcemy powierzać opiece Bożej wszystkie kobiety z racji ich piątkowego święta. Prosimy, aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z Niewiast, Maryi.
  5. W niedzielę, 10 marca rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Obl. NMP.
  6. Za tydzień taca na potrzeby gospodarcze.
  7. Na duchową lekturę polecam najnowszy numer „Niedzieli” dostępny u ministrantów.
  8. Jest również do nabycia świeca paschalna w cenie 10 zł (do wykorzystania podczas Wigilii Paschalnej bądź na stół wielkanocny).
  9. Intencje mszalne
  10. Z niegasnącą modlitwą o pokój prosimy o dobre owoce tegorocznego Wielkiego Postu. Niech Bóg nam błogosławi…
«

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»