Dziś jest środa, 24 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Aleksy, Horacy

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 11 lut 2024

11 lutego 2024 r.

 1.  Dzisiaj naszą modlitwą obejmujemy osoby chore i cierpiące. Światowy dzień chorego to szczególna okazja, aby zauważyć tych wszystkich, którzy doświadczają krzyża cierpienia, niejednokrotnie w osamotnieniu przeżywając swój ból i chorobę. Bądźmy dla nich dobrymi samarytanami.
 2. Dziś o godz. 19:00 autokar zabierze z przystanku osoby udające się na Jasnogórskie czuwanie z ks. abp Wacławem. Powrót po Mszy św. o północy.
 3. W najbliższą środę Kościół wkracza w okres Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia, czyli powrotu do Boga i Jego przykazań. W Popielec msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00, o 10.30 w Jankach. Obowiązuje nas post ścisły. Na prośbę Przewodniczącego KEP, tego dnia, po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla dzieci – ofiar wojny z Ukrainy.
 4. W czwartek mszę św. o godz. 16:30 zapraszam do kandydatów do bierzmowania (klasy 6 i 7).
 5. W piątek o godz. 16.00 pierwsze naboż. Drogi krzyżowej. Z racji 3-go piątku miesiąca po mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w int. o ducha pokuty i nawrócenie serc, abyśmy owocnie przeżyli tegoroczny Wielki Post.
 6. Jak co roku, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli za tydzień, na Mszy św. o godz. 9.00, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa.
 7. Składam serdeczne Bóg Zapłać za złożoną dziś ofiarę na cele gospodarcze.
 8. We wtorek Ostatki. Z tej okazji oraz zbliżającego się Dnia Kobiet, warsztaty kulinarne serdecznie zapraszają na spotkanie chętne panie we wtorek, 13.02 na godz. 15:00 do domu parafialnego Arka.
 9. Razem z Paniami z sekcji kulinarnej pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli zakupić tłustoczwartkowe wypieki. Dziękujemy też za ofiarowane produkty do pieczenia pączków i faworków rodzinom pp. Paśników, Okrzesików, Potockich, Franczaków, Posmyków, Krawczyków, paniom Dorocie Mesjasz i Eleonorze Nowak. Dochód ze sprzedaży panie przeznaczyły na doposażenie kuchni w domu parafialnym.
 10. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV- AGD, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie Polskich Misjonarzy (ulotki rozdają ministranci). Te tzw elektrośmieci można składać od czwartku do wtorku, 20.02 w rogu parkingu od str. kaplicy pogrzebowej.
 11. Intencje mszalne
«

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

»