Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 20 sty 2024

21 stycznia 2024

  1.  Z ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Kościół to wspólnota, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym wspólnota ta się modli. Dziś przed kościołem można nabyć Pismo święte.
  2. Wczoraj zakończyła się w naszej Parafii wizyta duszpasterska. Z całego serca dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, ofiary złożone na renowację ołtarza św. Józefa oraz za dołączone do wielu kopert życzenia świąteczno-noworoczne, które z serca odwzajemniam.
  3. W tym tygodniu, w pracowni renowacji zabytków w Częstochowie, gdzie znajduje się nasz ołtarz, odbędzie się komisyjny odbiór konserwatorski prac, który jest podstawą rozliczenia dotacji, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na część tych robót. Niebawem w kościele rozpoczną się prace nad murowaną podstawą mensy ołtarzowej i dopiero wtedy zespół konserwatorów przystąpi do budowy ołtarza.
  4. We wtorek o godz. 16:30 zapraszam na Mszę św., podczas której, przy wystawionych relikwiach, modlić się będziemy za wstawiennictwem św. o. Pio o potrzebne łaski, szczególnie dar zdrowia fizycznego i duchowego. Przed godz. 16:00 rozpocznie się spotkanie Grupy modlitwy o Pio.
  5. Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy naszym Seniorom opieki ich św. patronów – Joachima i Anny, opieki Matki Najświętszej. Niech dobry Bóg ma Was, kochani dziadkowie, zawsze w swojej opiece i obdarza dobrym zdrowiem.
  6. Za niespełna dwa tygodnie święto MB Gromnicznej, kiedy to przychodzimy do kościoła z gromnicą. Już dziś można ją zakupić w zakrystii.
  7. W tygodniu kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy losowe załatwiamy po Mszach św.
«

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»