Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 06 sty 2024

7.01.2024 r.

  1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne w obecności rodziców odbierają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św., kiedy to po raz pierwszy odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wspólnot i stowarzyszeń parafialnych, a po niej spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie w domu paraf. ARKA. Serdecznie zapraszam na to spotkanie osoby zrzeszone w Kołach Żywego Różańca, w Bractwie św. Józefa, Grupę modlitwy o. Pio, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków Parafialnego Klubu Seniora, chór parafialny i tych wszystkich, którzy choć nieformalnie to jednak aktywnie uczestniczą w życiu parafii. Mam na myśli m.in. osoby troszczące się o czystość i wystrój kościoła i jego otoczenie, o utrzymanie terenów zielonych, o pielęgnację krzewów i kwiatów. Mile widziane będą także osoby, które chciałyby dołączyć do  którejś z wspólnot lub więcej dowiedzieć się na jej ich temat.
  3. W czwartek o godz. 19:00 wyjazd na Jasnogórskie czuwanie z ks. abp Wacławem.
  4. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam Seniorów na warsztaty  kulinarne do domu parafialnego.
  5. Za tydzień taca gospodarcza na prace konserwatorsko-renowacyjne w kościele
  6. Katechezy przed bierzmowaniem wznowione zostaną po feriach szkolnych. Kandydaci przede wszystkim uczestniczą w niedzielnej Eucharystii i życiu sakramentalnym przystępując raz w miesiącu do spowiedzi świętej.
  7. Na ręce ks. Mateusza Ociepki składam serdeczne podziękowanie za przyjęcie zaproszenia i przyjazd wraz z zespołem do Makowisk. Już po raz drugi gościmy tych młodych, utalentowanych wykonawców, którzy od wielu lat jako liturgiczna Schola Domine Iesu chwalą Boga śpiewem i muzyką, ukazując tym samym Kościół młody i radosny, w którym każdy ma swoje miejsce i może dzielić się z innymi otrzymanymi talentami (możliwość zakupu płyty).
  8. Intencje mszalne
  9. Prasa katolicka: Niedziela, Opiekun
  10. Program kolędy:

Poniedziałek, 8 stycznia 2024 (od godz. 9:00) –  Patrzyków Centralny (od Cegielni)
Środa, 10 stycznia 2024 (od godz. 9:00) – Patrzyków Pasieki (od nr 1)
Czwartek, 11 stycznia 2024 (od godz. 9:00) –  Patrzyków Majdy (od Niwisk)
Piątek, 12 stycznia 2024 (od godz. 9:00) – Łężce i Podmurowaniec (do nr 39)
Sobota, 13 stycznia 2024 (Ładzin, godz. 17:30)  – Msza św. kolędowa dla mieszkańców Ładzina

 

«

Niedziela Chrztu Pańskiego

»