Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

Uroczystość Bożego Narodzenia

dn. 25 gru 2023

25 grudnia 2023 r.

  1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Tajemnica Wcielenia Syna Bożego, którą przeżywamy to droga naszego powołania do życia z Bogiem i w Bogu. On rodzi się w sercu każdego z nas przez nawrócenie, dobrą spowiedź i godnie przyjętą Komunię świętą.
  2. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym tj. o 7.30, 9.00 i 12.00; w Jankach o 10.30.
  3. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin kolędowych połączonych z błogosławieństwem naszych domów i miejsc pracy. W ostatnich latach naznaczonych pandemią spotykaliśmy się na wspólnej celebracji kolędowej w kościele. Wracamy powoli do kolędy tradycyjnej, w tym roku przeprowadzona będzie w dwojakiej formie. Dla części Parafian będą to odwiedziny w domach, dla drugiej części odbędzie się w formie wspólnego spotkania się na Mszy św. „kolędowej” w kościele, podczas której na ołtarzu złożymy nasze intencje, modląc się o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok, o zdrowie dla siebie i dla bliskich, o siłę do dźwigania krzyża cierpienia dla naszych chorych, a dla nas wszystkich o łaskę wytrwania w wierze i zaufaniu do Boga. (program)
  4. Zachęcam do zapoznania się z treścią świątecznego numeru Opiekuna
  5. Dziękuję za wszystkie życzenia, które nadeszły w tych dniach do Parafii od instytucji, organizacji i różnych osób. /Życzenia od Burmistrza Miasta i Gminy Pajęczno dla Mieszkańców Parafii/
  6. W dzień Bożego Narodzenia pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia obfitości darów Bożych tak bardzo potrzebnych w codziennym życiu. W osobie małej Dzieciny przychodzi do nas Miłość… Niech Ona rodzi się ciągle w naszych sercach, niech będzie inspiracją do życia w zgodzie i pokoju z innymi. Niech Was chroni przed niebezpieczeństwem i błogosławi każdy kolejny dzień życia. W tym duchu przyjmijmy uroczyste Boże błogosławieństwo…

PROGRAM KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ

  • Czwartek, 28 grudnia 2023 (od godz. 9:00)

Makowiska, ul. Radomszczańska (od nr 1go do kościoła, następnie ulice Strażacka i Wesoła)

  • Piątek, 29 grudnia 2023 (od godz. 9:00)

Makowiska, ul. Radomszczańska (od kościoła do ul. Polnej) i ul. Cmentarna

  • Sobota, 30 grudnia 2023 (od godz. 9:00)

Makowiska, ul. Akacjowa (od Podładzina)

  • Poniedziałek, 1 stycznia 2024 (godz. 16:00)

    Msza św. kolędowa dla mieszkańców Nowych Gajęcic

«

Uroczystość Bożego Narodzenia

»