Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

IV Niedziela Adwentu

dn. 23 gru 2023

24 grudnia 2023 r.

  1. Kończy się czas Adwentu. Dziękuję dzieciom i pozostałym uczestnikom rorat za codzienny udział w Mszach św., za piękne świadectwo wiary oraz przywiązania do tradycji.
  2. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Kościół zachęca nas do tradycyjnego zachowania postu i powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Pamiętajmy też o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy, a więc odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Obrzęd Wieczerzy wigilijnej dołączony jest do opłatków. Przywiezione przez harcerzy światło z Betlejem jet do zabrania w zakrystii.
  3. O północy zapraszam na uroczystą Pasterkę.
  4. Jutro – w Boże Narodzenie i we wtorek – w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym (7:30, 9:00, 10:30 w Jankach i 12:00).
  5. Pragnę wyrazić swoją wdzięczność Parafianom za pomoc w posprzątaniu i przystrojeniu naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję sąsiadom, p. Młynarczykom, za przekazanie do kościoła tych pięknych choinek i zielonych krzewów.
  6. Bóg Zapłać Parafianom, którzy wspierają bieżące prace gospodarcze.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do Niedzieli dołączony jest kalendarz na Nowy Rok z pięknymi  zdjęciami Jasnej Góry, a w świątecznym numerze Opiekuna m.in. relacja s. Anny mieszkającej w Betlejem o smutnych tegorocznych świętach, pisana specjalnie dla czytelników naszej gazetki i wiele innych ciekawych treści z naszego podwórka.
  8. Obok czasopism w koszyczku są do zabrania koperty dla ofiarodawców
  9. W czwartek po Świętach rozpocznie się duszpasterska wizyta kolędowa.
  10. Przyszła niedziela jest Świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest zarazem ostatnim dniem starego roku. O godz. 12:00 będzie odprawiona Msza św.  z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podczas której będziemy modlić się w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i parafii – słowem tych wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarnym groszem wspierali podejmowane przez parafię w mijającym roku działania.
«

IV Niedziela Adwentu

»