Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adolf, Tymon

III Niedziela Adwentu

dn. 16 gru 2023

17 grudnia 2023 r.

  1. Dziś Kościół przeżywa Niedzielę Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Od ubiegłej niedzieli jest z nami w znaku relikwii święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik II wojny światowej. To dla nas wielka łaska. Zachęcam wszystkich Parafian do pogłębienia swojej wiedzy nt. św. Maksymiliana oraz do kultywowania osobistego nabożeństwa do naszego nowego Patrona.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w rekolekcjach i spowiedzi św. W środę i czwartek odwiedziłem chorych Parafian. Chorzy i cierpiący stanowią bardzo ważną cząstkę każdej wspólnoty parafialnej. Doroczna msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 25 grudnia o godz. 12.00
  4. W trudach codzienności oddajemy się opiece i wstawiennictwu świętych patronów, W sobotę, 23 grudnia po roratach o 7:30 spotkanie grupy modlitewnej św. o Pio., a Msza św. w intencji o łaskę zdrowia za wstawiennictwem św. o. Pio z błogosławieństwem jego relikwiami.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. „na powitanie żłóbka”, na którą zapraszam wszystkie dzieci. Można będzie zabrać do domu światło z Betlejem jako symbol łączności z naszymi braćmi w wierze w Ziemi Świętej przeżywającymi teraz trudny czas. Sytuację chrześcijan w Betlejem należącym do Autonomii Palestyńskiej przedstawia czytelnikom Opiekuna mieszkająca tam od roku s. Anna ze Zgromadzenia Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego. Gazetka ukaże się na Święta.
  6. Każdego roku parafia organizuje pielgrzymkę do różnych miejsc świętych. W ostatnim tygodniu czerwca przyszłego roku planujemy udać się na Sycylię śladami świętych: Rozalii, Łucji i Agaty. Program pielgrzymki ukaże się na naszej stronie pod koniec tego tygodnia.
  7. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej zaprasza wszystkich na przedświąteczny kiermasz. Po każdej Mszy św. można dziś nabyć piękne dekoracje świąteczne wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli naszej szkoły, domowe wypieki i potrawy świąteczne. O godz. 16.00 odbędą się Jasełka w szkole, a po nich ciąg dalszy kiermaszu.
  8. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na rzecz kościoła i parafii (…)
  9. Prasa katolicka i kalendarze na 2024. U ministrantów można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim śpiewnik kolędowy z obrzędem wigilii. Jest także b. ciekawy w treści świąteczny Magazyn w cenie 15 zł.
  10. Intencje mszalne
«

III Niedziela Adwentu

»