Dziś jest środa, 17 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Robert, Rudolf

Relikwie świętego Maksymiliana Kolbe w Makowiskach

dn. 09 gru 2023
W niedzielę 12 grudnia br., na zakończenie rekolekcji adwentowych, podczas uroczystej sumy o. Grzegorz Bartosik prowincjał Franciszkańskiej Prowincji Warszawskiej przekaże dla kościoła w Makowiskach relikwie o. Maksymiliana.
Idea sprowadzenia do naszej parafii relikwii męczennika z Auschwitz-Birkenau zrodziła się w sierpnia 2021 roku podczas naszej parafialnej pielgrzymki do Niepokalanowa z okazji 80. rocznicy heroicznej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Kolejnym etapem dojrzewania do tej decyzji były rekolekcje, jakie wygłosił w grudniu tego samego roku o. dr. Rafał Kwiatkowski, franciszkanin z Niepokalanowa, ukazując nam postać św. Maksymiliana Marii Kolbego jako wzór wypełnienia woli Bożej do końca, którego historia życia wciąż zachwyca
Ufamy, że obecność relikwii św. Maksymiliana w naszej wspólnocie przyczyni się do pogłębiania wiary w Boga i stanie się inspiracją do całkowitego zawierzenia się rodzin naszej parafii Niepokalanej Matce Zbawiciela.
«

Relikwie świętego Maksymiliana Kolbe w Makowiskach

»