Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

I Niedziela Adwentu

dn. 03 gru 2023

3.12.2023

 

 1. Na wieńcu adwentowym zapłonęła dziś pierwsza świeca. To światło oznacza nadzieję, zieleń wieńca stanowi symbol trwającego życia, natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca.
 2. W najbliższy piątek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będą one zarazem naszym przygotowaniem do wprowadzenia relikwii św. o. Maksymiliana Kolbego do naszego kościoła. To bardzo doniosłe wydarzenie w życiu parafii. Zachęcam wszystkich do owocnego przeżycia tych dni. Wprowadzenia relikwii, na zakończenie rekolekcji w niedzielę, 10.12 podczas uroczystej sumy dokona o. Grzegorz Bartosik prowincjał Franciszkańskiej Prowincji Warszawskiej.
 3. Od jutra roraty. Jak co roku, zapraszam dzieci z lampionami na Mszę św. o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano. Dzieci otrzymują dzisiaj Zdrapkę Adwentową, która pomoże im owocniej przeżyć adwent. Jest to plansza zawierająca specjalne zadania do wykonania na każdy dzień adwentu. Więcej na ten temat na parafialnej stronie www.
 4. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek, 14 grudnia przed południem.
 5. W piątek, podczas Mszy św. rozpoczynającej rekolekcje, odbędzie się poświęcenie i wręczenie dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. medalika Niepokalanej. Jest to ważne wydarzenie w życiu dziecka, przeżywane w obecności obojga rodziców.
 6. Gospodynie z Parafialnego Klubu Seniora postanowiły przygotować na nadchodzące Święta pyszne pierogi z serem, kapustą i grzybami, które będą sprzedawane w przyszłą niedzielę po Mszach św. Cały dochód ze sprzedaży będzie darem Klubu Seniora na renowację ołtarza św. Józefa. Z góry składam serdeczne Bóg Zapłać, a wszystkich zachęcam do ich zakupu. Przy okazji dziękuję osobom, które już podarowały składniku, a jeśli ktoś miałby nadmiar grzybów i chciał się podzielić to bardzo proszę o kontakt ze mną lub paniami. Zajęcia kulinarne w tym tyg. we wtorek i czwartek o godz. 10:00. Także w przyszłą niedzielę  otwarte będzie stoisko z artystycznie wykonanymi ozdobami, dekoracjami i stroikami świątecznymi, których z pewnością nie spotka się w sklepach.
 7. 12 grudnia we wtorek udajemy się do Wrocławia, by odwiedzić jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. W programie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, a potem czas wolny wśród jarmarkowych atrakcji. Obiad w cenie wycieczki. Pierwszeństwo zapisu mają członkowie Klubu Seniora. Cena 80 zł. Zapisy do czwartku 7.12.
 8. Dziś, na progu adwentu, zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiara jest naszą cegiełką do spłaty prac renowacyjnych przy kościele.
 9. Caritas zachęca do zakupu świec w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena: 10 i 20 zł.
 10. Zapraszam do włączenia się w doroczną akcję charytatywną na rzecz dzieci z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i hospicjów. Akcja nosi nazwę „Paczuszka dla Maluszka„. W tym roku chcemy obdarować dzieci z POW we Franciszkowie powyżej 7. roku życia. Artykuły higieniczne takie jak: mydła, żele, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, gąbki, dezodoranty i inne, składamy pod bożonarodzeniową choinką w kruchcie kościoła do 21 grudnia.
 11. Dzisiaj o godz. 15:00 podczas Mszy św. w WSD ks. Bp Antoni Długosz udzieli błogosławieństwa nowym lektorom, a wśród nich Adamowi z naszej parafii, któremu życzymy wytrwałości i potrzebnych darów Ducha św.
 12. Za tydzień – jak w każdą II niedzielę Adwentu – będziemy mogli złożyć ofiarę wspierającą Kościół na Wschodzie, o czym informuje plakat w gablocie przed kościołem.
 13. Intencje mszalne

 

«

I Niedziela Adwentu

»