Dziś jest środa, 24 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Aleksy, Horacy

JAK OWOCNIE PRZEŻYĆ ADWENT?

dn. 30 lis 2023

Ten Adwent to szansa, która już się nie powtórzy.
To talent, który pomnożysz lub zakopiesz w ziemi.
Naprawdę warto przeżyć ten czas OWOCNIE.

Jak to zrobić?

 🍇PIERWSZYM zaproszeniem każdego Adwentu są RORATY – Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny. Mottem tegorocznych rorat są słowa: Franciszkowy plac budowy – budujemy stajenkę dla Jezusa w naszych sercach; (codziennie o 16:30, w sobotę 7:30)

 🍇DRUGIM zaproszeniem są REKOLEKCJE, czyli taki szczególny czas, kiedy zatrzymasz się na dłużej, aby przygotować swoją duszę dla Pana Boga. Tegoroczne rekolekcje przeżyjemy ze św. Maksymilianem Kolbe, który od niedzieli, 10 grudnia, pozostanie z nami na dłużej w znaku relikwii (8-10 grudnia)

 🍇TRZECIM zaproszeniem jest SPOWIEDŹ – pojednanie z Bogiem. Tylko czyste serce jest w stanie przyjąć Boga i Go kochać (sobota, 9 grudnia, pół godziny przed każdą Mszą św.)

 🍇CZWARTYM zaproszeniem jest MODLITWA, ponieważ to ona otwiera nasze serce na przyjęcie Bożej łaski. Spróbuj w adwencie rozpoczynać każdy dzień 10 minut wcześniej od porannej modlitwy.

 🍇PIĄTYM zaproszeniem Adwentu jest WYTRWANIE W DOBRYCH POSTANOWIENIACH. W czasie Adwentu postaraj się nakierować wysiłki wszystkich członków rodziny na kwestie takie jak: uważne słuchanie, cierpliwość, otwartość na innych, bezinteresowność.

 🍇SZÓSTYM zaproszeniem Adwentu są UCZYNKI MIŁOŚCI. Okres Adwentu to dobra okazja, by uczynić coś dobrego dla bliźnich. Jakie konkretnie mamy możliwości?

  • możesz wesprzeć akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez zakup świecy Caritas
  • włączyć się w inicjatywę charytatywną „Paczuszka dla Maluszka” na rzecz małych dzieci z domów dziecka, z domów samotnej matki i hospicjów. (Artykuły higieniczne niezbędne w codziennej pielęgnacji najmniejszych dzieci składamy pod bożonarodzeniową choinką w kruchcie kościoła do 21 grudnia).
  • pomóc w akcji dobroczynnej „Pierogi na Wigilię” (choćby przez ich zakup) – inicjatywa sekcji kulinarnej Parafialnego Klubu Seniora (sprzedaż w niedzielę, 10 grudnia)
  • wykorzystaj ZDRAPKĘ ADWENTOWĄ z zadaniami do wykonania w każdym dniu adwentu, aby dobrze przygotować serce i dom na Boże Narodzenie

 Podsumowując – jeśli chcesz w ten Adwent wejść w pełnię łaski:

 ✔ IDŹ NA RORATY
✔ PRZEŻYJ CZAS REKOLEKCJI
✔ OCZYŚĆ SERCE W SAKRAMENCIE POJEDNANIA
✔ MÓDL SIĘ SERCEM – SZCZERZE I WIERNIE
✔ PODEJMIJ KONKRETNE UCZYNKI MIŁOŚCI BLIŹNIEGO

«

JAK OWOCNIE PRZEŻYĆ ADWENT?

»