Dziś jest środa, 17 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Robert, Rudolf

XXXIII Niedziela Zwykła

dn. 18 lis 2023

 19.11.2023

  1. Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią w roku liturgicznym. Słowo Boże skłania nas do refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie, do czego dążymy, co jest dla nas najważniejsze. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Jak już pewnie wiemy z „Opiekuna”, na zakończenie tegorocznych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi prowincjał Franciszkańskiej Prowincji Warszawskiej – o. dr Grzegorz Bartosik, będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii św. o. Maksymiliana Kolbe do naszej parafii.
  3. Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które przypada w środę 22.11 jest okazją do podziękowania Bogu za posługujących muzyką i śpiewem w naszym kościele. Dziękujemy p. organiście Kamilowi, chórowi parafialnemu oraz wszystkim, którzy poprzez swój śpiew przyczyniają się do podniesienia piękna liturgii w naszym kościele.
  4. Czcicieli św. o. Pio zapraszam w czwartek o godz. 15:45 do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Modlitwy o. Pio oraz na Mszę św. o łaski potrzebne dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia
  5. W przyszłą niedzielę w Parafialnym Klubie Seniora odbędzie się „Wieczór Andrzejkowy”. Będzie to okazja do spotkania się osób ”60+”, wspólnej zabawy i śpiewu. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 15.00.
  6. Składam serdeczne Bóg Zapłać Parafianom, którzy dotychczas wsparli prace renowac. przy ołtarzu św. Józefa. Dziękuję wszystkim troszczącym się o czystość naszego kościoła i jego otoczenia oraz dekoracje kwiatowe. Dziękuję za pomoc w utrzymaniu porządku wokół plebanii i pielęgnacji terenów zielonych. Trwają także prace nad zagospodarowaniem nowej cz. cmentarza – dziękuję p. Michałowi Posmykowi za pomoc ciężkim sprzętem.
  7. Intencje mszalne

 

«

XXXIII Niedziela Zwykła

»