Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

XXX Niedziela Zwykła

dn. 28 paź 2023

29 października 2023 r.

  1. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękuję wszystkim, a szczególnie dzieciom, które wytrwale (sporo z nich codziennie) uczęszczały na różaniec. Wiele wyklęczonych godzin jest darem tych dzieci dla Kościoła, misji, dla parafii, a przede wszystkim dla sprawy pokoju w świecie. Zachęcam do kontynuacji modlitwy różańcowej w ramach Dziecięcej Róży Różańcowej pw. Matki Bożej Fatimskiej, która się zawiązuje w naszej parafii, jak również Róża Różańcowa Rodziców Za Dzieci pw. św. Stanisława Kostki
  2. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych, która jest jednym z sześciu świąt nakazanych. Msza św. z nowenną do św. Józefa będzie odprawiona o 9.00 w kościele, a msza św. na cmentarzu o 12.00. O 11.30 od bramy głównej cmentarza wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych. Przeżyjmy ten dzień w zadumie i modlitwie za zmarłych. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że cmentarz w tych dniach niestety staje się także miejscem luźnych spotkań rodzinno-towarzyskich i „najeżdżają” go ludzie, którzy czasem nie do końca wiedzą dlaczego bądź dla kogo tam się znaleźli. Dlatego przypominam: cmentarz jest miejscem modlitwy i refleksji. Tam wierni, których Bóg powołał do siebie, oczekują na dzień zmartwychwstania; oni nie potrzebują kartonów zniczy, ale modlitwy. Jako miejsce święte, cmentarz wymaga z naszej strony szczególnego zachowania, a więc nie prowadzimy tutaj głośnych rozmów rozpraszających czyjąś modlitwę, w tym telefonicznych. Regulamin cmentarza zabrania ponadto palenia papierosów, jazdy na rowerze czy wprowadzania zwierząt, a guma do żucia niekoniecznie będzie nam pomagać w modlitwie.
  3. W czwartek wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 i 16.00 poprzedzona różańcem i wypominkami za zmarłych. Zapraszam do tej intensywnej modlitwy za naszych zmarłych od 2 do 9 listopada włącznie. Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustów za zmarłych za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza.
  4. W I piątek listopada możliwość spowiedzi od godz. 16.00 dla odprawiających nowennę 9 p.p.m-ca.
  5. Dziękuję za dowody życzliwości dla naszej parafii w postaci ofiar na prace remontowe przy kościele.
  6. W miniony czwartek odbyło się bierzmowanie. Dziękuję rodzicom naszej młodzieży za  dekoracje kwiatowe i dar ołtarza w postaci ornatu koloru białego. Dziękuję osobom stale troszczącym się o porządek wewnątrz świątyni i w jej otoczeniu oraz o porządki wokół plebanii.
  7. Na cmentarzu w dniu 1 listopada będzie można wesprzeć ofiarą do puszki WSD w Częstochowie. Kwestę tradycyjnie już – ze względu na małą liczbę kleryków – przeprowadzą ministranci.
  8. Zachęcam do zapoznania się z treścią TK Niedziela; jest jeszcze Opiekun i darmowe informatory filharmonii łódzkiej.
  9. Intencje

 

«

XXX Niedziela Zwykła

»