Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adolf, Tymon

XXIX Niedziela Zwykła

dn. 21 paź 2023

 22 października 2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna w Polsce Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki na misje „Ad gentes”. Tydzień temu do puszki z racji Dnia Papieskiego została zebrana kwota 217 zł, która została wpłacona na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zapraszam do Grupy Modlitwy o. Pio, jutro spotkanie o godz. 16:45, a po różańcu Msza św. za wstawiennictwem św. Ojca Pio o łaski potrzebne dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia
 3. W czwartek przyjeżdża do naszej parafii bp Andrzej Przybylski, aby udzielić sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, ich rodzin oraz świadków bierzmowania we wtorek o godz. 18:00.
 4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W czwartek na nabożeństwo różańcowe zapraszam wszystkie dzieci. To będzie szczególna modlitwa w intencji o pokój na świecie razem z bp Andrzejem Przybylskim (17:00)
 5. Zajęcia dla Seniorów w tym tygodniu: we wtorek zapraszamy na zajęcia z rękodzieła o godz. 16:00; w środę o 18:30 na warsztaty taneczno-ruchowe; w piątek o 18:30 spotkanie chóru. A dziś z okazji Europejskiego Dnia Seniora nasi chórzyści udają się z wizytą do DPS-u w Patrzykowie, by poprzez śpiew zanieść pensjonariuszom nieco radości.
 6. Dziś w kościołach odbywa się liczenie wiernych. Chcę podziękować wszystkim, którzy w trosce o zbawienie własne i innych oraz szanując Boże przykazania systematycznie uczestniczą w niedzielnej Eucharystii i w tym duchu wychowują swoje dzieci, dając świadectwo wiary i przywiązania do wartości nieprzemijających.
 7. Na wypominki składamy do skrzynki pod chórem (druczki są do zabrania w kruchcie kościoła).
 8. Rozpoczął się czas intensywnych porządków na cmentarzu. Do dyspozycji są konewki – proszę o niepozostawianie przynoszonych przez siebie pojemników na wodę, dziurawych wiaderek, dużych butelek – są tego całe stosy!
 9. Projekt zagospodarowania nowej części cmentarza jest już na ukończeniu. W ostatnich dniach dojechały krzewy i szlachetne drzewa: platany, klony i laurowiśnie, za które dziękuję firmie M-Krzewy z Żor, a za rozładunek panom: Grzegorzowi Kowalskiemu, Zbigniewowi Gajewskiemi i Tadeuszowi Popielowi.
 10. Za modlitwy, ofiary i wszelką życzliwość – składam serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”, szczególnie za ofiary na renowację ołtarza św. Józefa.
 11. Dziękujemy serdecznie Siostrom Apostołkom Jezusa Ukrzyżowanego za przybycie do naszej parafii oraz podzielenie się z nami świadectwem swej misji (w sprzedaży publikacje dot. o. Pio)
 12. Prasa katolicka: Niedziela, Opiekun…
 13. Intencje mszalne
«

XXIX Niedziela Zwykła

»