Dziś jest środa, 17 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Robert, Rudolf

XXVIII Niedziela Zwykła

dn. 15 paź 2023

 
15 października 2023

 1. Przeżywany w Kościele w Polsce pod hasłem “Jan Paweł II. Cywilizacja życia” XXIII Dzień Papieski, jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania. Dziś się modlimy, wspieramy fundację DNT oraz przypominamy nauczanie papieskie. Przed kościołem kupimy dziś także papieskie kremówki.
 2. Jutro przypada 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na różaniec. Dziękuję dzieciom i młodzieży, którzy gorliwie uczęszczają na to nabożeństwo. Dziś różaniec po sumie.
 3. Tydzień w liturgii:
  – w wtorek wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego BM
  – w środę święto św. Łukasza Ewangelisty.
  – za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy (zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne)
 1. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Druczki wypominkowe wypełnione czytelnie składamy do przygotowanej skrzynki pod chórem. Zachęcam także do tego, aby tę wspólnotową modlitwę za naszych zmarłych kontynuować w domu przy pomocy książeczki pt. Módlmy się za zmarłych, którą składający na wypominki mogą sobie zabrać.
 2. Szczególnym orędownikiem dusz czyśćcowych jest św. o. Pio. W przyszłą niedzielę przyjadą do nas Siostry Apostołki Jezusa Ukrzyżowanego z San Giovanni Rotondo, które kontynuują misję Ojca Pio w świecie. Zgromadzenie otwarło dom w Częstochowie – siostry podzielą się z nami świadectwem swej misji.
 3. Kolejne spotkanie przed bierzmowaniem połączone z próbą – w najbliższą sobotę o 10:00.
 4. Przypadający 20 października Europejski Dzień Seniora to dobra okazja, by przypomnieć, że osoby starsze są potrzebne i zwrócić uwagę na ich problemy. Z tej okazji życzę wszystkim Seniorom, szczególnie członkom naszego parafialnego Klubu Seniora wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i samych radosnych chwil. Dziś po mszy św. o 15:00 spotkanie Klubu Seniora z wykładem zaproszonego gościa, prezentacją oferty Zielarni Jasnogórskiej, a swoimi wrażeniami z pielgrzymki na Maltę podzielą się z nami jej uczestnicy.
 5. Ukazał się nowy, 35-ty już numer naszej gazetki Opiekun, który rozprowadzają ministranci.
 6. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory parlamentarne. Pamiętajmy o patriotycznym obowiązku udziału w wyborach i głosowaniu zgodnie z sumieniem człowieka wierzącego.
 7. Intencje ( w sobotę nie ma Mszy św. w Ładzinie)
«

XXVIII Niedziela Zwykła

»