Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

XXVII Niedziela Zwykła

dn. 08 paź 2023

8 października 2023 r.

 1. Trwamy w październikowej modlitwie różańcowej w intencji o pokój. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.00
 2. Za tydzień na mszy św. o godz. 9.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. W środę wyjazd na czuwanie jasnogórskie. Zapisy w zakrystii.
 4. W najbliższy piątek zapraszam na ostatni już w tym roku wspólny wyjazd. Tym razem udajemy się do Łodzi. Program wyjazdu bardzo ciekawy – rozpoczniemy od wizyty w Pałacu rodziny Poznańskich zwanego „łódzkim Luwrem”, a zakończymy w filharmonii łódzkiej, gdzie na koncert zaprosił nas sam dyr. filharmonii goszcząc w sierpniu w Makowiskach. Wyjazd z parkingu o 8:45. Są jeszcze wolne miejsca.
 5. 26.10 jest u nas bierzmowanie – młodzież w tym tygodniu kończy składanie egzaminu z wiedzy religijnej. Spotkanie kandydatów z klasy VIII i ze szkół ponadpodstawowych – w sobotę o 10:00. Obecność obowiązkowa.
 6. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę „gospodarczą” Bóg Zapłać za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace renowacyjne przy kościele.
 7. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy promesę na dotację w wys. 400 tys. zł na remont ogrodzenia kościelnego wpisanego ro rejestru zabytków. Od kilku miesięcy (od marca br.) trwały nasze starania o pozyskanie środków na ten cel z rządowego programu odbudowy zabytków (program Polski Ład) To duża suma, ale należy wiedzieć, że pierwszy etap prac przy ogrodzeniu prowadzonych na podstawie wytycznych Urzędu Konserwatora Zabytków to koszt ok. 600 tys. zł.  (…)
 8. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia. W ich intencji będziemy modlić się podczas piątkowego nabożeństwa różańcowego.
 9. Zachęcam do przedłużenia modlitwy wypominkowej za zmarłych na kolejny rok. W przedsionku kościoła są do zabrania druczki.
 10. W tym tygodniu
 11. Intencje
«

XXVII Niedziela Zwykła

»