Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

XXV Niedziela Zwykła

dn. 24 wrz 2023


24 września 2023 r.

  1. W miniony czw. parafia przeżywała Dobę Eucharystyczną. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas, by włączyć się w modlitwę adoracyjną w kościele, szczególnie tym, którzy przychodzili całymi rodzinami, zaszczepiając w najmłodszych miłość do Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie.
  2. Przed nami miesiąc modlitwy różańcowej – październik. Za tydzień po sumie zapraszam na 1-szy różaniec, a w tygodniu o godz. 17:00. Przedłużeniem modlitwy różańcowej w kościele będzie wieczorna modlitwa w domu. Dzieci będą mogły zaprosić do siebie Maryję w znaku Jej figury i w gronie rodziny zmówić jeden dziesiątek różańca. Następnego dnia Maryja zagości w kolejnym domu.
  3. Wczoraj grupa ok. 30 parafian miała okazję zobaczyć budujący film o męczeńskiej śmierci Rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. W najbl. piątek 29.09 – w ramach rozpoczynającej się dziś na Jasnej Górze peregrynacji relikwi bł. Rodziny Ulmów po polskich diecezjach – przybędą one do Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Zachęcam do zapoznania się z programem w gablocie przed kosciołem (7:00 – powitanie relikwii; 10:00 – Msza w int. chorych i starszych; 18:00 – Msza św. dla rodzin i za rodziny)
  4. 13 października w piątek, na zaproszenie dyrektora filharmonii łódzkiej p. Tomasza Bębna udajemy się na koncert symfoniczny. W programie m.in. III Koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena. Wcześniej, p. dyrektor osobiście pokaże nam filharmonię „od strony kuchni”. Program wyjazdu bardzo ciekawy – zwiedzimy Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu rodziny Poznańskich i Muzeum Fabryki w Manufakturze z przewodnikami. Koszt z przejazdem z biletami wstępu – 90 zł/os
  5. Bóg Zapłać za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace renowacyjne przy kościele. 
  6. Jutro rozpoczyna się parafialna ŚLADAMI ŚW. PAWŁA na Maltę. To wyspa na morzu śródziemnym. Pielgrzymi każdego dnia uczestniczyć będą we Mszy św., a potem wyruszają poznawać miejsca związane z obecnością św. Pawła Ap. (wyjeżdża 51 osób).
  7. Intencje mszalne
«

XXV Niedziela Zwykła

»