Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 16 wrz 2023

 

17 września 2023 r.

 1.  Dziś w domu parafialnym bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie pt. „Pożegnanie lata w ludowych klimatach”, biesiada przy muzyce na żywo, poczęstunek, występy. Spotkanie otwarte dla wszystkich. Początek po mszy św. o godz. 15:00.
 2. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Co roku tą uroczystością rozpoczynamy kolejny rok formacji do sakramentu bierzmowania. Na mszę o godz. 17:30 zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania łącznie z kl. szóstą oraz wszystkich, którzy z różnych przyczyn jeszcze tego sakramentu nie przyjęli. Po mszy św. rozdanie indeksów i deklaracji uczestnictwa w przygotowaniu
 3. Tydzień w liturgii:
  – w czwartek, gdy Kościół obchodzi święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, nasza parafia przeżywa Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła. Miało to miejsce 21 września 1876 r.  – 146 lat temu. Jak co roku w tym dniu  odbywa się całodniowa adoracja Najśw. Sakramentu. To bardzo szczególny dzień, postarajmy się znaleźć czas na prywatną adorację i Mszę św. w tym dniu  (7.30 i 21.15) /program/
  – w sobotę kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio. Msza św. przy relikwiach o. Pio o godz. 16:00. Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na godz. 15:15.
 1. Także w czw. 21.09 odbędzie się pielgrzymka autokarowa osób chorych i starszych wiekiem do Sanktuarium MB Gidelskiej, czczonej jako Uzdrowienie Chorych.
 2. Z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów powstał piękny film, na którego projekcję chciałbym wszystkich zaprosić w najbliższą sobotę, 23 września, godz. 18:00 do kina Świteź w Pajęcznie. Cena biletu 17 zł +koszt przejazdu. Wyjazd z parkingu przed kościołem w Makowiskach o godz. 17.30. Zapisy do czwartku.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam rodziców z dziećmi przygot. się do I Komunii św.
 4. Bóg Zapłać za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na prace renowacyjne przy ołtarzu św. Józefa.
 5. Prasa katolicka (Niedziela+magazyn)
 6. W środę o godz. 12:00 odbędzie się pogrzeb śp. Henryka Niedzielskiego. Wieczny odpoczynek…
 7. Intencje mszalne
«

XXIV Niedziela Zwykła

»