Dziś jest sobota, 13 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Przemysław, Ida

XXIII Niedziela Zwykła

dn. 09 wrz 2023

10 września 2023 r.

 1. W minioną niedzielę miało miejsce nasze parafialne dziękczynienie za plony. Dożynki to jedna z najpiękniejszych uroczystości, ale i wymagająca zaangażowania wielu osób. Na ręce Państwa Sołtysów przekazuję swą wdzięczność wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie wieńców żniwnych oraz za wszelki trud, dzięki któremu ta piękna, staropolska tradycja może być podtrzymywana.
 2. Rozpoczął się kolejny rok szkolny i katechetyczny. W każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 dzieci będą się spotykać na Mszy św. szkolnej. Dziś dzieci otrzymują książeczkę Moja Eucharystia do zaznaczania w niej obecności.
 3. Jutro 11-sty dzień m-ca, a więc kolejna okazja, by spędzić kilka godzin w kaplicy Cudownego Obrazu MB na Jasnej Górze. Wyjazd na czuwanie z ks. Abp o godz. 19:05 z przystanku naprzeciw kościoła. Po Mszy św. o północy powrót do domu.
 4. We wtorek w Paraf. Klubie Seniora warsztaty kulinarne od godz. 16:00.`
 5. W czwartek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św.
 6. W piątek o godz. 18:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. ósmej. Obecność obowiązkowa.
 7. W przyszłą sobotę z okazji nadchodzącego święta patrona ministrantów – św. Stanisława Kostki, nasi chłopcy wezmą udział w spotkaniu ministrantów dek. pajęczańskiego. Potrzebna pomoc rodziców w transporcie.
 8. W przyszłą niedzielę Klub Seniora zaprasza wszystkich chętnych niezależnie od wieku na spotkanie pt. „Pożegnanie lata w ludowych klimatach”, czyli spotkanie przy muzyce na żywo. W roli głównej ziemniak podawany na różne sposoby i biesiadne pieśni. Przewidziane są nagrody za najpiękniejszy strój ludowy. Szczególnie miło widziane będą osoby, które jeszcze nigdy nie uczestniczyły w naszych spotkaniach.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych odbędzie się po przyszłej niedzieli.
 10. 09 odbędzie się tradycyjna pielgrzymka autokarowa osób chorych i starszych wiekiem do Sanktuarium MB Gidelskiej, czczonej jako Uzdrowienie Chorych. Zapisy w zakrystii.
 11. Bóg Zapłać za dzisiejszą tacę na fundusz gospodarczy. Dziękuję również za datki, które wpłynęły z przeznaczeniem na prace renowacyjne. (…). Dziękuję rodzinie Wójcików z Patrzykowa za przekazanie kamienia wapiennego na odbudowę ogrodzenia kościelnego.
 12. (W Jankach) Dziękuję serdecznie rodzinom, które oprócz posprzątania kościoła wykonały też prace porządkowe w otoczeniu świątyni. Efekt widoczny.
 13. TK Niedziela zawiera specjalny dodatek z okazji dzisiejszej beatyfikacji rodziny Ulmów.
 14. Intencje mszalne
«

XXIII Niedziela Zwykła

»