Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adolf, Tymon

XIX Niedziela Zwykła

dn. 12 sie 2023

 

13.08.2023

 1. Podróżnych w dom przyjąć – to jeden z uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom naszej parafii, które otworzyły drzwi swoich domów dla pielgrzymów idących od kilkunastu dni na Jasną Górę. Ks. bp Arkadiusz Okroj odprawił wczoraj rano Mszę św. w intencji gospodarzy przyjmujących pątników z Kaszub. Talerz zupy i kąt do przespania się (niekoniecznie łóżko) to naprawdę niewiele w porównaniu z tym, co otrzymuje się w zamian: czyli szczera wdzięczność drugiego człowieka, modlitwą przed obliczem Królowej Polski, a przede wszystkim zasługa w niebie.
 2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów. W parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie odpust – suma o godz. 12.00.
 3. We wtorek 15-go, w Domu Kultury i Tradycji w Starych Gajęcicach odbędzie się doroczne Święto Chleba. Organizatorzy przewidują szereg atrakcji kulinarnych, zabawę taneczną, zabawy i animacje dla dzieci, dmuchańce. Początek o godz. 15.00. Czymś nowym będzie wystawa prac malarskich Pawła Płuciennika, którą można będzie zwiedzić w trakcie imprezy.
 4. W czwartek od 16:00 warsztaty kulinarne w Klubie Seniora.
 5. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę, która wyruszy 25 sierpnia. Tradycyjnie pojedzie też autokar. Nazajutrz pielgrzymi uczestniczyć będą w uroczystej sumie odpustowej odprawianej na Szczycie, po której udadzą się na Wały Jasnogórskie, żeby odprawić parafialną drogę krzyżową. W niedzielę, 27-go powrót.
 6. KGW w Patrzykowie dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą sobotę, po koncercie, zakupując ciasto i potrawy z grilla, włączyli się w zbiórkę funduszy na zakup pompy insulinowej dla Marcina, mieszkańca Patrzykowa.
 7. W czwartek, 24 sierpnia przypada doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. Msza św. dla pracujących będzie o godz. 17.00. Słowo Boże wygłosi o. paulin Janusz Brzóska.
 8. Dziękuję za napływające ofiary z przeznaczeniem na prace remontowe przy kościele (…)
 9. Z trwających obecnie prac gospodarczych należy wymienić budowę rozebranego odcinka ogrodzenia kościelnego od str. parkingu, prace kamieniarskie przy schodach do domu parafialnego oraz trwającą jeszcze renowację ławek kościelnych.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca.
 11. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Marcin Dźbik, kaw. zam. w Strzelcach Wielkich i Weronika Zmudzka, panna zam. w Podładzinie, zap. 1-sza;
«

XIX Niedziela Zwykła

»