Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

XVII Niedziela Zwykła

dn. 29 lip 2023

30 lipca 2023 r.

 1. Przed nami sierpień – miesiąc trzeźwości narodu
 2. W środę, 2.08 przypada franciszkański odpust Porcjunkuli. W Dworszowicach Pakoszowych odpust ku czci MB Anielskiej. Suma o godz. 11.00.
 3. W czwartek zatrzyma się na nocleg w domu parafialnym jedna z grup pielgrzymki Gnieźnieńskiej.
 4. Przed nami 1-szy czwartek m-ca. Adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 5. Już w najbliższą sobotę o 19:00 w naszym kościele odbędzie się zapowiadany koncert organowy z towarzyszeniem skrzypiec w ramach 24. Festiwalu Filharmonii Łódzkiej pn. „Kolory Polski”, wstęp darmowy. W imieniu p. marszałka Grzegorza Schreibera, z którego inicjatywy artyści przyjadą do Makowisk serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. Jeszcze dziś z racji „św. Krzysztofa” można otrzymać obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa, zakupić różne dewocjonalia. Szczególnie polecam przygotowany dla naszych Parafian breloczek ze zdjęciem naszego kościoła i obrazem św. Józefa z ołtarza głównego.
 7. Dziękuję uczestnikom pielgrzymki do Pszczyny za świadectwo wiary i radość przebywania razem; w wyjeździe uczestniczyło 96 osób. Fotorelacja na profilu fb parafii.
 8. Zapraszam Seniorów na spotkania w tym tygodniu. Zajęcia z warsztatów rękodzielniczych odbędą się jutro (poniedz.) na wyjeździe. Bus zabiera uczestników z parkingu o godz. 14:30. Zajęcia kulinarne we wtorek o godz. 16:00. Tematem będzie cukinia, jej wartości odżywcze i cuda kulinarne, które mogą powstać na jej bazie.
 9. Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na parafialną pielgrzymkę pieszą z Makowisk na Jasną Górę. Szczegóły za tydzień.
 10. W sobotę po koncercie oraz w niedzielę po Mszach św. K.G.W. z Patrzykowa przeprowadzi charytatywną sprzedaż ciast, z której dochód zostanie przekazany na pompę insulinową dla naszego parafianina Marcina Falarza. Marcin od 20 lat choruje na cukrzycę insulinozależą, ma poważne problemy ze wzrokiem i jest po częściowej amputacji nogi. W sobotę po koncercie w domu parafialnym będzie czynna kawiarenka oraz będą serwowane dania z grilla! Gdyby ktoś zechciał upiec i przekazać na ten cel ciasto, to można przekazać je paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Patrzykowie lub dostarczyć je w sobotę do domu parafialnego w godzinach od 16.00 – 18.00. Zachęcam do włączenia się w tę akcję pomocy bliźniemu będącemu w potrzebie.
 11. Z renowacji wróciły dwa ornaty: ze św. Józefem i MB Częstochowską. Siostry Westiarki z Pajęczna podjęły się przełożenia wykonanych ręcznie haftów ze starych, nieużywanych ornatów na nowe płótna. Zbyt cenne były to rzeczy żeby je pozostawić na strychu. Wyszło pięknie. Ornaty zostaną poświęcone dziś na sumie.
 12. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: 1. Piotr Drab, kaw. zam. w Czerkiesach i Paulina Garncarek, panna zam. w Bełchatowie, zap. pierwsza. Paweł Ściegienka, kaw. zam. w Starych Gajęcicach i Żaneta Lancman, panna zam. w Pajęcznie, zap. pierwsza.
 13. Składam serdeczne Bóg Zapłać darczyńcom wspierającym prace remontowe przy naszym kościele. Dziękuję również za pomoc fizyczną udzieloną parafii. W tym tygodniu kilka osób bezinteresownie wykonywało różne prace w kościele, przy domu parafialnym, ogrodzie plebańskim i na cmentarzu. Dziękuję też za kwiaty do dekoracji świątyni.
 14. Intencje mszalne
«

XVII Niedziela Zwykła

»