Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Adolf, Tymon

XVI Niedziela Zwykła

dn. 22 lip 2023
 1. Z racji przypadającego pojutrze wspomn. liturgicznego św. Krzysztofa, modlimy się dziś za kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Przed kościołem kierowcy mogą się zaopatrzyć w różne dewocjonalia. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na renowacje ołtarza głównego. Rowerzyści dodatkowo otrzymają kamizelki odblaskowe, żeby bezpiecznie poruszać się zwłaszcza po zmroku. Pamiętajmy, że sam obrazek św. Krzysztofa to nie wszystko – potrzeba modlitwy! Zwróćmy uwagę, że w zwieńczeniu ołtarza św. Bartłomieja w otoczeniu srebrzonych obłoków znajduje się obraz św. Krzysztofa.
 2. Nie tylko kierowcom, ale wszystkim polecam przygotowany dla naszych Parafian breloczek do kluczy (ze zdjęciem naszego kościoła, a na odwrocie z obrazem św. Józefa z ołtarza głównego). Ofiary ze sprzedaży również na dzieło odnowienia ołtarza.
 3. Tydzień w liturgii:
  – w pon. wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  – we wtorek święto św. Jakuba, apostoła
  – w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej
  – w piątek wspomn. św. Szarbela
  – a w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza


 4. Przypomnienie zasad w liturgii: 1) Aklamacja po Przeistoczeniu: Chrystus umarł… zmartwychwstał… powróci” 2) co do zasady Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej podchodząc procesyjnie, bezpośrednio przed Jej przyjęciem czyniąc znak szacunku – jest to przyklęknięcie albo skłon. Przyjmujący Komunię św. w postawie klęczącej podchodzą na koniec, żeby nie powodować dezorientacji u osób, które nie znają naszych zasad; 3) Błogosławieństwo końcowe przyjmujemy w postawie stojącej i pozostajemy tak do momentu wyjścia celebransa do zakrystii;
 5. Już za dwa tygodnie, w sobotę 5 sierpnia o 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach 24. Festiwalu Filharmonii Łódzkiej pn. „Kolory Polski”, wstęp darmowy.
 6. Bóg Zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają prace renowacyjne ołtarza głównego.
 7. Jutro (pon.) mija 9 lat od śm. ks. prob. Stanisława Ładochy, który przez 20 lat służył tej wspólnocie.
 8. W czwartek, 27 lipca, udajemy się na pielgrzymkę autokarową do Pszczyny i Goczałkowic. Odjazd z parkingu przed kościołem o godz. 6:30 (zbiórka 10 min. wcześniej)
 9. Korzystającym z wakacji życzę udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
«

XVI Niedziela Zwykła

»