Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Agnieszka

XV Niedziela Zwykła

dn. 15 lip 2023
  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  2. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, za wstawiennictwem św. Krzysztofa będziemy modlić się w int. kierowców i dziękować Opatrzności Bożej za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Tradycyjnie będzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia dla kierowców, a rowerzyści otrzymają kamizelki odblaskowe (Policja przypomina, że poruszając się na drodze w terenie niezabudowanym piesi i rowerzyści mają obowiązek posiadać elementy odblaskowe)
  3. 23-ciego każdego m-ca modlimy się za wstawiennictwem św. Ojca Pio o łaski potrzebne dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia. Te intencje będziemy polecać Bogu na sumie, a pół godz. wcześniej – o 11:30 spotka się na modlitwie Grupa Modlitwy o. Pio.
  4. W przyszły czwartek, 27 lipca, parafia organizuje wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do wtorku. W programie: zwiedzanie muzeum zamkowego z unikalnymi zbiorami, spacer po zabytkowym parku, wizyta w zagrodzie żubrów, następnie przejazd do Goczałkowic (obiad, zwiedzanie Ogrodów Kapiasa i – jeśli wystarczy czasu – przejazd nad najdłuższą zaporę wodną w Polsce nad jeziorem Goczałkowickim)
  5. Bóg Zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają prace renowacyjne ołtarza głównego. 
  6. Dziękuję paniom, które bezinteresownie i od wielu lat sprzątają kościół przed każdą niedzielą, szczególnie pani Stanisławie. Paniom Agacie i Barbarze za wykonane dekoracje kwiatowe. Pani Halinie Banaszkiewicz za stałą troskę o utrzymanie zieleni i kwiatów na terenie kościelnym.
  7. Czytelnikom naszej gazetki polecam ostatni numer Opiekuna.
  8. Przypominam, że trwa 24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. W wakacyjne weekendy, w różnych miejscach regionu odbędzie się 18 koncertów, w tym jeden – w sobotę 5 sierpnia wieczorem – w naszym kościele. Panu marszałkowi, który wybrał nasz kościół, z jakichś powodów zależało, żeby artyści przyjechali także do Makowisk, dlatego zaznaczmy sobie już dziś tę datę w kalendarzu /wykaz wszystkich koncertów znajdziemy w gablocie, wstęp na nie jest zupełnie darmowy/
«

XV Niedziela Zwykła

»