Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 01 lip 2023


2.07.2023 r.

                   

 1. Dziś 1-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 2. 1-szy czwartek m-ca, który przed nami, jest dniem modlitwy o nowe powołania do służby Bożej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:00.
 3. 1-szy piątek m-ca to dzień wynagrodzenia Boskiemu Sercu Zbawiciela. Z tej okazji zachęcam do spowiedzi już w środę przed Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.00. Msza św. pół godz. wcześniej niż zwykle, czyli o 17:00.
 4. Dostępny jest nowy Numer Opiekuna. W środku wiele ciekawych treści, m.in. fotorelacje z ostatnich wydarzeń i – jak zwykle – szczypta historii. Gazetkę rozprowadzają ministranci przed kościołem.
 5. Dziś Odpust Kalwaryjski w Wąsoszu pod przewodnictwem bpa Andrzeja Przybylskiego. Początek uroczystości o godz. 11:30.
 6. Ponieważ wychodzą nam pozwolenia konserwatorskie na remont ogrodzenia wokół kościoła, przystąpiliśmy w ostatnim czasie do jego częściowego remontu, poleg. na wzmocnieniu fundamentów, które posadowione są na głębokości zaledwie 30-40 cm. Mur jest odcinkami podkopywany do głębokość 1 m (to żmudna praca ręczna ze względu na plataninę grubych korzeni) zakładane jest zbrojenie i betonowanie. Część ogrodzenia (pochylonego przy drzewach) będzie rozebrana i wybudowana na nowo, ale w większości konserwator zabytków zgadza się tylko na wzmocnienie fundamentów i zastosowanie podpór żelbetowych obecnego ogrodzenia.
 7. W następną, drugą niedzielę m-ca, składamy ofiary na cele gospodarcze. Oprócz planów związ. z renowacją ołtarza głównego mamy do spłacenia też wykonane już prace renowacyjne zabytkowych feretronów. Dziękuję za zrozumienie dla tych spraw rodzinom, które złożyły już ofiary na ten cel (…)
 8. 27 lipca Seniorzy z naszego Klubu udają się na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic. Zostało kilka wolnych miejsc. Być może – gdy będą zainteresowani – pojedzie drugi autokar. Koszt dla niezrzeszonych w Klubie Seniora wliczając przejazd autokarem, bilety, obiad i zwiedzanie pod opiekę przewodników to 140 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zajęcia dla Seniorów w tym tygodniu: w czwartek o 15:00 warsztaty taneczno-ruchowe, w piątek o 18:45 – muzyczne, a w przyszły poniedziałek o 16:30 zajęcia z rękodzieła.
 10. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Urbaniak. panna, zam. w Makowiskach i Adrian Łosik, kawaler zam. w Pajęcznie (1)
 11. Kancelaria paraf. w tym tygodniu nieczynna. Sprawy losowe można załatwiać bezpośrednio po mszy św.
 12. Parafianom wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom spędzającym urlopy w naszej parafii życzę dobrej pogody, udanego wypoczynku oraz pogłębienia duchowej więzi z Bogiem.
 13. Ogłoszenie z zewnątrz (azbest)
 14. Intencje mszalne
«

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

»