Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 24 cze 2023

 

25.06.2023 r.

  1. Rozpoczęły się wakacje szkolne. Korzystającym z nich życzę dobrej pogody i zdrowego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że wakacje nigdy nie są czasem wolnym od obowiązków religijnych. Przypominajmy dzieciom o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  2. Dzisiaj pierwsze wakacyjne spotkanie Seniorów naszej parafii. Zachęcam do wyjścia z domów. W tym roku przewidziany jest szereg ciekawych spotkań i zajęć, które mogą być dopasowane do zainteresowań każdego uczestnika. Zapisani do Klubu będą mogli dziś zgłosić swój udział w lipcowej wycieczce do Pszczyny. Dziś odwiedzi nas poseł na Sejm p. Paweł Rychlik. Zapraszam. (15:00 – Msza św.)
  3. W czwartek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msza Święta o godz. 17:30. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczane na Świętopietrze, czyli do dyspozycji Ojca św.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca, zmiana tajemnic różańcowych. Wypominki o 7.15 i msza św. za zmarłych.
  5. Do renowacji zabrany został ołtarz św. Józefa z Dzieciątkiem. Pragnę podziękować Bractwu św. Józefa za pomoc w ustawieniu rusztowań i zorganizowanie tymczasowej aranżacji prezbiterium kościoła.
  6. Odjechał pierwszy kontener z makulaturą: 3980 kg, prawie 4 tony, ale to wciąż mało na zakup generatora prądu – akcja trwa dalej, proszę o rozpowszechnianie informacji o niej.
  7. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafię Na poczet prac remontowych przy Ołtarzu św. Józefa ofiarę złożyły 2 rodziny  z Ładzina – 150 i 500 zł, z Podładzina 500 zł, z Janek 200, z Podmurowańca 100 zł.
  8. Od środy dostępny będzie nowy (34-ty) numer biuletynu parafialnego Opiekun. W środku wiele ciekawych treści, m.in. fotorelacje z ostatnich wydarzeń, ostatni odc. wspomnień kleryka Stanisława Ładochy z pobytu w jednostce wojskowej dla kleryków w Bartoszycach i – jak zwykle – szczypta historii (poznamy rodzinę Szpryngierów – ostatnich właścicieli dóbr Gajęcice)
  9. Zapowiedzi przedślubne: Sylwester Kotyla, kawaler, zam. w Makowiskach i Gabriela Kosturkiewicz, panna, zam. w Bochni (1)
  10. Intencje mszalne
«

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

»