Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XI Niedziela Zwykła

dn. 17 cze 2023

18.06.2023 r.

 1. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w nabożeństwie codziennie po mszy św. o godz. 17.30 lub przynajmniej do odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa w domu.
 2. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 7.30.
 3. We wtorek ostatnie przed wakacjami spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII i VIII, a w czwartek z kl. VI. Młodzież uczestniczy we Mszy św. o godz. 17.30, po której wspólne podsumowanie kolejnego roku formacji.
 4. W piątek o 17:30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Ojca Pio o łaski potrzebne dla jego czcicieli, szczególnie o dar zdrowia. Naszymi modlitwami w tym dniu obejmiemy szczególnie wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby za wstawiennictwem św. Józefa godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki, a dla zmarłych będziemy wypraszać dar nieba. O 17:00 spotyka się na modlitwie Grupa Modlitwy o. Pio.
 5. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a Msza św. zbiorowa za Janów niedzielę o godz. 9:00.  W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszam serdecznie na spotkanie inauguracyjne Klubu Seniora, który w tym roku na swoją działalność otrzymał wsparcie z Ministerstwa Rodziny. Swoją obecność zapowiedział poseł na Sejm p. Paweł Rychlik, który bywał z wykładami na naszych spotkaniach zanim jeszcze został wybrany posłem. W lipcu nasi klubowicze udadzą się na wycieczkę do Pszczyny.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą parafią, czy to materialnie czy pomagając fizycznie. Główne zadanie na ten rok to renowacja ołtarza głównego pw. św. Józefa z Dzieciątkiem.
 8. Z renowacji wróciły dwa feretrony, które były już w bardzo złym stanie technicznym, szczególnie duży neogotycki. Teraz otrzymały nowy blask. Prace te są na razie zadatkowane, powoli parafia będzie je spłacać.
 9. Przypominam o trwającej zbiórce makulatury. W tym tygodniu kontener będzie zabrany.
 10. Osoby, które chciałyby wziąć udział w szkoleniu dla kierujących ruchem na drodze proszę o zgłoszenie się dziś do zakrystii (Szkol. odbędzie się w sobotę, 24 czerwca w godz: 9:00-15:00 w Częstochowie)
 11. Zapowiedzi przedślubne: Sylwester Kotyla, kawaler, zam. w Makowiskach i Gabriela Kosturkiewicz, panna, zam. w Bochni (1).
 12. Jutro ze względu na prace przy demontażu ołtarza głównego, msza św. rano o 7.00.
 13. Intencje mszalne
«

XI Niedziela Zwykła

»