Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 10 cze 2023

11.06.2023 r.

 

  1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie osobom, które włączyły się aktywnie do asysty procesyjnej, w przygotowanie ołtarzy, w udekorowanie domów, posesji i trasy przejścia procesji. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem naszej wiary i pobożności eucharystycznej.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała – do czwartku włącznie zapraszam do udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Dziś procesja po sumie.
  3. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. O godz. 17.00 – Nieszpory o Najśw. Sakramencie; 17.30 – Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Wianki plecione z tegorocznych kwiatów i ziół będzie można zakupić przed mszą św.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
  5. Dziś wieczorem (ok. godz. 19:10) wyjazd na comiesięczne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze – zapisy w zakrystii. Także w zakrystii można pobrać kartę zgłoszeniową do parafialnego Klubu Seniora.
  6. 13-go czerwca we wtorek, w święto św. Antoniego, polecać będziemy całą naszą wspólnotę parafialną, a zwłaszcza zagubionych duchowo, aby św. Antoni ich odnalazł i przyprowadził do Boga. Będzie to Msza św. zbiorowa, przed którą poświęcony zostanie nowy obraz św. Antoniego. Intencje można podawać w zakrystii.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają parafialne inwestycje.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Mesjasz, kawaler, zam. w Makowiskach i Kinga Mela zam. w Nowej Wsi (2); Damian Musialski, kawaler, zam. w Starych Gajęcicach i Anna Strzelczyk, panna, zam. w Krzepicach (2); Ewelina Kozłowska, Panna zam. w Starych Gajęcicach i Łukasz Kowalski, kaw. zam. w Marzęcicach (2).
  9. Intencje
«

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

»