Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 04 cze 2023

4 czerwca 2023 r.

 1. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Zapraszam w każdym dniu czerwca po Mszy św. do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 3. Zakończyły się nasze modlitwy o urodzaje w poszczególnych miejscowościach. Dziękuję za udział we Mszach św., za świadectwo wiary, przywiązanie do tradycji naszych ojców oraz troskę o wygląd naszych przydrożnych krzyży i kapliczek.
 4. Jutro dzieci z kl. III wyjeżdżają na pielgrzymkę do Leśniowa. Odjazd autokaru z parkingu o godz. 7.30.
 5. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po ostatniej Mszy św. i przejdzie ulicami: Radomszczańską, Cmentarną i Szkolną. Ołtarze usytuowane będą: 1. Przy domu parafialnym Arka (Patrzyków) 2. Przy bramie cmentarnej (mieszk. ul. Długiej w Nowych Gajęcicach) 3. Na wysokości stadionu (mieszkańcy ul. Leśnej w Nowych G.) i 4. za kościołem przy stawie – Parafianie z Patrzykowa-Pasieki). Bardzo proszę mieszkańców miejscowości, które przygotowują w tym roku ołtarze, żeby wzięli także udział w asyście procesyjnej niosąc sztandary oraz feretrony. Nowy baldachim, który otrzymaliśmy jako dar ołtarza od rodziców dzieci pierwszokom. proszę by ponieśli ich ojcowie. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, dzieci z III i IV klasy w strojach komunijnych do sypania kwiatków oraz młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 – o ile warunki pozwolą – odbywać się będzie  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Zapraszam wszystkich na te obchody.
 6. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w minionym tyg. na odnow. ołtarza św. Józefa z Dzieciątkiem rodzinom: z ul. Radomszczańskiej w M. – 500 zł i 200 zł, z ul. Pajęczańskiej w NG – 100 zł, z Janek i z Ładzina po 200 zł. Za tydzień taca gospodarcza.
 7. Dziękuję bardzo za pomoc w pracach ogrodowych wokół figury św. Józefa pp. Stanisławowi Tomeckiemu, Dariuszowi Garbaczowi, Halinie Banaszkiewicz, Zbigniewowi Gajewskiemu, Tadeuszowi Popielowi, Józefowi i Arkadiuszowi Koniecznym. Panu Tadeuszowi Krawczykowi za prace stolarskie w kościele.
 8. Przypominam o trwającej zbiórce makulatury. Dziękuję panom z Bractwa św. Józefa za zorganizowanie w miniony czwartek zbiórki makulatury w naszych miejscowościach.
 9. W niedzielę, 11 czerwca o godz. 19:10 wyjazd na comiesięczne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze – zapisy w zakrystii. Także w zakrystii można dziś pobrać kartę zgłoszeniową do parafialnego Klubu Seniora. Warunek to ukończony 60. rok życia.
 10.  13-go czerwca we wtorek, w święto św. Antoniego, polecać będziemy całą naszą wspólnotę parafialną, a zwłaszcza zagubionych duchowo, aby św. Antoni ich odnalazł i przyprowadził do Boga. Będzie to Msza św. zbiorowa, przed którą poświęcony zostanie nowy obraz św. Antoniego. Intencje można podawać w zakrystii.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Mesjasz, kawaler, zam. w Makowiskach i Kinga Mela zam. w Nowej Wsi (1); Damian Musialski, kawaler, zam. w Starych Gajęcicach i Anna Strzelczyk, panna, zam. w Krzepicach (1); Ewelina Kozłowska, Panna zam. w Starych Gajęcicach i Łukasz Kowalski, kaw. zam. w Marzęcicach (1).
 12. Intencje mszalne
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»