Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

dn. 29 maj 2023

28.05.2023

 1.  Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro – w drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy św.: o 9:00 w Jankach (po Mszy św. procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje) o 00 w kościele paraf. i o 19.00 w Ładzinie (po Mszy św. w kaplicy udajemy się ze śpiewem litanii w procesji do krzyża w Murowańcu).
 3. We wtorek nabożeństwo majowe o godz. 16.00 i Msza św. bezpośrednio po nim.
 4. Od czwartku zapraszam do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja NS i modlitwy o powołania od godz. 17.00 (nabożeństwo w ramach adoracji)
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.45 (kl. III)
 6. Dziś o godz.15.00 zapraszamy wszystkie Mamy na okolicznościową Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem, a potem – w domu parafialnym – na program artystyczny przygotowany przez najmłodszych i koncert muzyczny dla mam, a także słodki poczęstunek. Na spotkanie zapraszam także wszystkich, którzy chcieliby w tym roku uczestniczyć w działalności parafialnego Klubu Seniora.
 7. Dziękuję parafianom, którzy włączają się w prace na rzecz parafii, pomagają w różnych sprawach czyniąc to bez rozgłosu – za dar swojego czasu i bezinteresowną pomoc. W kościele zakończyły się prace kamieniarskie, które przeciągnęły się jeszcze z ub. roku. Obecnie czekamy na demontaż ołtarza głównego w celu przewiezienia do zakł. renowacji zabytków. Przy budynku gospodarczym układany jest chodnik z kostki brukowej, a wokół figury św. Józefa w ogrodzie trwa zagospodarowanie zieleni. Posadzone zostały różaneczniki, które docelowo – po odpowiednim uformowaniu w żywopłot – mają zastąpić betonowe ogrodzenie placu.
 8. Trwa zbiórka makulatury. Opróżniamy piwnice i strychy, żeby pomóc w zakupie agregatu prądotwórczego dla rodzin najbardziej dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie. Kontener stoi na parkingu. Ponieważ wiele osób zgłasza, że nie jest w stanie dostarczyć samodzielnie mak. do punktu składowania, w najbliższy czwartek po południu przez wszystkie miejscowości naszej parafii przejedzie auto, które zabierze wystawione przed posesje pakunki.
 9. Dziękuję za ofiary na cele gospodarcze.
 10. W niedzielę 4 czerwca szkoła organizuje rodzinny festyn, na który serdecznie zapraszają Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz dzieci. Początek o godz. 15.00.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Agata Bojur, panna, zam w Makowiskach i Damian Jochemczak, kaw., zam. w Dworszowicach P. (2)
 12. Intencje

 

«

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

»