Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

dn. 22 maj 2023

21.05.2023

  1. Zakończył się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami spotykały się na nabożeństwie majowym i uczestniczyły w pełny już sposób we Mszy św. Tradycyjna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca. Pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Leśniowie połączymy z wycieczką po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
  2. Wszystkim dzieciom świętującym dzisiaj rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Św. życzymy wytrwałości w podążaniu za Panem Jezusem! 
  3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Pamiętamy, że niedziela ta kończy okres wielkanocny; obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej możemy jednak spełnić jeszcze przez kolejny tydzień, czyli do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4.06).
  4. Od poniedziałku rozpoczynamy akcję zbiórki makulatury na zakup agregatu prądotwórczego dla rodzin najbardziej dotkniętych skutkami wojny na Ukrainie. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Bractwo św. Józefa przy naszej parafii, a w przekazaniu zakupionego generatora prądu pomoże polskie zgromadzenie sióstr posługujące we Lwowie. W poniedz. pojawi się kontener na parkingu przed domem parafialnym i przez cały tydzień można będzie przynosić makulaturę (gazety, czasopisma, stare, zniszczone książki, kartony i inne – powiązane/złożone).
  5. Zbliżający się Dzień Matki stanowi okazję do wyrażenia wdzięczności Bogu i naszym Mamom za ich dar macierzyństwa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz.15.00 zapraszamy wszystkie Mamy na okolicznościową Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem, a potem – w domu parafialnym – na program artystyczny przygotowany przez najmłodszych i koncert muzyczny dla mam, a także słodki poczęstunek. Na mszę i spotkanie zapraszam także wszystkich członków parafialnego Klubu Seniora oraz nowych kandydatów (warunek: ukończone w tym roku 60 lat). Będzie można zapisać się do Klubu, pobrać kartę zgłoszeniową, wybrać rodzaj warsztatów, w których chcemy uczestniczyć (kulinarne, muzyczne, rękodzielnicze lub taneczno-ruchowe). Wracają nasze comiesięczne spotkania klubowe w niedzielne popołudnia. Zaplanowano wyjazd turystyczno – krajoznawczy do Zamku w Pszczynie oraz wizytę w filharmonii łódzkiej. Ta szeroka oferta działalności naszego Klubu Seniora jest możliwa dzięki współfinansowaniu jej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Agata Bojur, panna, zam w Makowiskach i Damian Jochemczak, kaw., zam. w Dworszowicach Pak. (1)
  7. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 8 czerwca. Co roku w przygotowanie ołtarzy włączają się mieszkańcy innych miejscowości. W tym roku zapraszam do pomocy parafian z Nowych Gajęcic i Patrzykowa. Trasa procesji będzie taka sama jak w ubiegłym roku i przejdzie ulicami: Radomszczańską, Cmentarną i Szkolną. Ołtarze usytuowane będą: 1. Przy domu parafialnym Arka – o przygotowanie proszę mieszkańców Patrzykowa 2. Przy bramie cmentarnej – mieszk. ul. Długiej w Nowych Gajęcicach 3. Na wysokości stadionu – mieszkańcy ul. Leśnej w Nowych G. i 4. za kościołem przy stawie –  mieszk. Patrzykowa-Pasiek.
  8. Dziękuję parafianom, którzy włączają się w prace na rzecz parafii, pomagają w różnych sprawach czyniąc to bez rozgłosu – za dar swojego czasu i bezinteresowną pomoc. Dziękuję za napływające ofiary na odnowienie ołtarza głównego pw. św. Józefa.
  9. Intencje/ msze św. w tygodniu bezpośrednio po nabożeństwie majowym, ok. 17.20
«

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

»