Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

PARAFIALNY KLUB SENIORA ZAPRASZA

dn. 22 maj 2023

Przy naszej parafii istnieje Klub Seniora. Celem jego działalności jest zwiększenie wiedzy, aktywności oraz zmotywowanie seniorów do zmiany stylu życia oraz dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną.

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie w roku bieżącym 60-ciu lat życia oraz zamieszkanie na terenie powiatu pajęczańskiego.

W tym roku dla uczestników przygotowano szereg spotkań i warsztatów. Niektórymi zajęciami będą objęci wszyscy uczestnicy (comiesięczne spotkania połączone z prelekcjami zaproszonych gości i biesiadą). Ponadto seniorzy będą mogli uczestniczyć w wybranych przez siebie warsztatach: kulinarnych, taneczno-ruchowych, muzycznych bądź rękodzielniczych.

Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy dowiedzą się jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych, w jaki sposób urozmaicać posiłki, a w części praktycznej będą przygotowywać wybrane posiłki, wspólnie degustować i wymieniać doświadczenia kulinarne.

Zajęcia taneczno-ruchowe prowadzone pod opieką instruktorki pomogą z pewnością polepszyć swoją kondycję fizyczną poprzez aerobik i taniec.

Warsztaty rękodzielnicze będą skupiały się wokół popularyzowania twórczości kultury ludowej. Zajęcia pozwolą konstruktywnie spędzać wolny czas, rozwijać zdolności manualne, pobudzać kreatywne myślenie oraz budować relacje społeczne.

W wakacje uczestników czeka wspólny wyjazd do Zamku w Pszczynie.

Szeroka oferta działalności Klubu jest możliwa dzięki współfinansowaniu jej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni +” na lata 2021-2025.

ZAPRASZAMY

Więcej informacji oraz zapisy w niedzielę, 28 maja br., na spotkaniu z okazji Dnia Matki. Program:
15:00 – okolicznościowa Msza św. w intencji Matek
15:45 – program artystyczny przygotowany przez najmłodszych i koncert muzyczny dla mam, słodki poczęstunek (dom parafialny ARKA)

«

PARAFIALNY KLUB SENIORA ZAPRASZA

»