Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 17 maj 2023

14.05.2023

 

  1. Dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii św. 22 dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. (Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym przy wystawionym Najśw. Sakramencie o godz. 17.00 będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św.)
  2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski
  3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z klasy IV. We wtorek o 15.30 próba liturgiczna dla dzieci – obecność obowiązkowa, a w piątek od 15.30 spowiedź dla dzieci i rodziców, następnie próba i udział w nabożeństwie majowym.
  4. Przed nami dni krzyżowe. (harmonogram). Zachęcam do licznego udziału. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy, lecz przede wszystkim od Bożego błogosławieństwa
  5. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości oraz za uporządkowanie terenów zielonych, placu wokół kościoła i parkingu. Z okazji I Komunii św. swoich dzieci, rodzice ofiarowali także do naszego kościoła baldachim procesyjny.
  6. Darczyńcom minionego tygodnia dziękuję za ofiary na odnowienie ołtarza głównego pw św. Józefa, który po 28 maja będzie rozebrany i przewieziony do pracowni renow. zabytków. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na cele gospodarcze. Szczególne podziękowania za pomoc w rozładunku i posadzeniu krzewów: Grzegorzowi Kowalskiemu, Arkadiuszowi Wawrzakowi, Grzegorzowi Mruszczykowi, Michałowi Lebiodzie, Mirosławowi Franczakowi, Halinie Banaszkiewicz, Stanisławowi Tomeckiemu, Tadeuszowi Popielowi, Zbigniewowi Gajewskiemu i Andrzejowi Mruszczykowi.
  7. W tym tygodniu załatwiamy tylko pilne sprawy kancelaryjne.
  8. Intencje/ msze św. w tygodniu bezpośrednio po nabożeństwie majowym, ok. 17.20
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»