Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 06 maj 2023

7.05.2023r.

  1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17.00. Postarajmy się choć jeden raz w tygodniu w nich uczestniczyć.
  2. Dziś patronalne święto kościoła filialnego w Jankach pw. św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Porządek mszy św.: 7.30, 8.40 w Jankach, 00 i 12.00. W poniedziałek o 16.00 ostatnia próba liturgiczna dla dzieci, a w piątek od 15.30 1-sza Spowiedź dzieci przed niedzielną uroczystością. To także możliwość spowiedzi dla rodziców i bliskich.
  4. Tradycyjnie rodzice dzieci pierwszokomunijnych włączają się w prace przy przygotowaniu kościoła i otoczenia przed niedzielną uroczystością (środę i czwartek). Zapraszam ich na krótkie spotkanie dziś po mszy św. o 9:00.
  5. Przypominam, że przy procesyjnym podejściu do Komunii św., bezpośrednio przed Jej przyjęciem należy uczynić jakiś znak szacunku – przyklęknięcie albo skłon.
  6. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii – ofiarodawcom z Czerkies i z ul. Długiej w NG za ofiarę po 300 zł każdy na odnowienie ołtarza głównego. Bóg zapłać także za pomoc w pracach ogrodowych przy domu parafialnym i wokół plebanii oraz za ofiarowane kwiaty przed kościół, kaplicę pogrzebową i plebanię.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Adam Kluczny, kaw. zam. w Makowiskach oraz Klaudia Dudnik, panna. Zam. w Brzeźnicy Nowej. (zap. 2-ga)
  8. Intencje mszalne.
«

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»