Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 29 kwi 2023

 30.04.2023

 1.  Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Modlimy się o nowych kandydatów do naszych seminariów WSD i NSD. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać folder o szkole przygotowany przez nasze Niższe Seminarium.
 2. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, czyli pół godz. przed mszą św., a w niedziele po sumie. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy krzyżach i kapliczkach.
 3. We wtorek o godz. 16.00 kolejne spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św. Po próbie dzieci biorą udział w nabożeństwie majowym.
 4. Tydzień w liturgii:
  – we wtorek wspomnienie św. Atanazego,
  – we środę, 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św.:  o godz. 9.00 z Nowenną do św. Józefa; 10.30 w Jankach. Tradycyjnie także w tym dniu narodowego święta, który upamiętnia uchwalenie Konstytucji 3 Maja zgromadzimy się w Patrzykowie przy pomniku na mszy św. w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny św. mieszkańców tych nadwarciańskich okolic. Przed Mszą poświęcenie pól i litania do Matki Bożej.
  – w czwartek św. Floriana, patrona m.in. strażaków; pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tych którzy ratują nasze życie i mienie.
  Z okazji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W 1-szy piątek m-ca – okazja do spowiedzi od 16.30.
 6. Dziękuję wszystkim darczyńcom minionego tygodnia za pomoc udzieloną parafii. Dziękuję rodzinie z Ładzina za ofiarę 150 zł. z przeznaczeniem na odnowienie ołtarza głównego. Wczoraj kontynuowane były prace na nowej części cmentarza. Dziękuję p. Zb. Posmykowi za prace związane z posianiem trawy, a zarządowi klubu Płomień za użyczenie walca do wyrównania terenu pod trawnik. Dziękuję za pomoc przy utrzymaniu zieleni w ogrodzie – p. Halina Banaszkiewicz. Dziękuję także za cotygodniowe sprzątanie kościoła, a paniom florystkom za dekoracje kwiatowe w narodowych kolorach, które przypominają nam o Dniu Flagi – 2.go maja.
 7. Z dzisiejszą niedzielą kończą się wypominki półroczne za zmarłych. Zachęcam do przedłużenia modlitwy na kolejne pół roku.
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Adam Kluczny, kaw. zam. w Makowiskach oraz Klaudia Dudnik, panna. Zam. w Brzeźnicy Nowej. (zap. 1-sza)
 9. Intencje mszalne.
 10. Ogłoszenie z zewnątrz (szafowanie)
«

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

»